featured

Air Astana Kırgızistan’a uçuşlarını artırıyor

Air Astana, Nur-Sultan’dan Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e direkt uçuşlarına 17 Kasım 2021’de yeniden başlayacak. Başlangıçta Çarşamba ve Pazar olmak üzere haftada iki kez Embraer E190-E2 uçaklarıyla planlanan seferlere Aralık ayından itibaren Pazartesi ve Cuma günleri de eklenerek gerçekleştirilecektir. Almatı- Bişkek arasındaki seferler haftanın her günü devam etmektedir.

Embraer E190-E2 uçakları Premium Ekonomi ve Ekonomi sınıfı olmak üzere iki kabin konfigürasyonuna sahiptir.Premium ekonomi yolcularına öncelikli check-in ve uçağa biniş , fazla  bagaj hakkı , business class menüsü ve  lounge erişimi gibi olanaklar sunulmaktadır.

Seyahat Bilgileri/Giriş Koşulları

Kırgızistan Cumhuriyeti vatandaşları ,6 yaşından büyük çocuklar ve transit yolcular da dahil olmak üzere Kırgızistan’a seyahat eden tüm yolcular kalkıştan 72 saat önce yapılan ve sonucu negatif çıkan bir PCR test sertifikası ibraz etmelidir.Tam doz aşılı yolcular bu zorunluluktan muaftırlar.Sağlık gereksinimlerine ilişkin ek bilgiler Air Astana web sitesinde mevcuttur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir