Air Astana İsrail'e ilk seferini gerçekleştirdi

Air Astana İsrail’e ilk seferini gerçekleştirdi

Kazakistan’ın ödüllü bayrak taşıyıcısı Air Astana, bugün Almatı’dan Tel Aviv’e yeni direkt hava seferlerine başladı. Yeni uçuşun Airbus A321LR uçakları kullanılarak Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki kez gerçekleştirilmesi planlanıyor. Almatı’dan gidiş uçuşu 6 saat 45 dakika, Tel Aviv’den dönüş uçuşu ise 5 saat 50 dakika sürmektedir.

İsrail vatandaşları Kazakistan’da 30 güne kadar vizesiz kalabilirler.

Bu yeni rotanın iki ülke arasındaki iş, ticaret, kültür ve turizm bağlantılarını güçlendirmesi hedefleniyor. Görkemli Tien Shan dağlarının eteklerinde yer alan Almatı, kültür, doğa ve tarihin eşsiz karışımıyla uluslararası gezginleri kendine çeken, Kazakistan’ın en büyük şehridir.

Almatı’nın kültürel dokusu, Doğu ve Batı etkilerinin bir araya geldiği zengin mirasın bir örneğidir. Ziyaretçiler şehrin canlı sanat ortamına kendilerini kaptırabilir, büyüleyici müzeleri keşfedebilir ve Orta Asya mutfağının lezzetlerini tadabilirler. Doğa meraklıları, şehrin yürüyüş, kayak ve nefes kesici manzaralar için fırsatlar sunan bozulmamış dağ manzaralarına yakınlığı ile büyüleneceklerdir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir