featured

Air Astana, Bakü, uçuşlarına yeniden başlıyor

Air Astana, Almatı’dan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye tarifeli uçuşlarına 7 Kasım 2021’de yeniden başlayacak. Haftada iki gün olacak olan uçuşlar, Perşembe ve Pazar günleri Embraer E190 E2 tipi uçak ile gerçekleştirilecektir

Perşembe günleri Almatı’dan 11:05’te kalkacak olan uçak, Bakü’ye 12.55’te varacak, dönüşte ise 13.55’te kalkacak ve 19.05’te Almatı’ya varacaktır. Pazar günleri ise uçak Almatı’dan 18.55’te hareket edecek ve Bakü’ye 20.50’de varacak, dönüş ise 21.50’de kalkacak ve ertesi gün 03.05’te Almatı’ya varacaktır. Tüm saatler ülkelerin yerel saatlerine göre belirlenmiştir. Uçuş süreleri 3 saat 50 dakika gidiş ve 3 saat 10 dakika dönüş şeklindedir.

Seyahat Bilgileri / Giriş Koşulları

Azerbaycan vatandaşı olmayanların, tam doz aşı ve uçak kalkış saatine göre 72 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi sertifikası sunmaları gerekir. Azerbaycan vatandaşları, Azerbaycan’daki diplomatik misyon ve konsolosluk çalışanları, aileleri ile birlikte, 1-18 yaş arasındaki tüm çocuklar ve diğer vatandaş kategorileri, uçak kalkış saatine göre 72 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR test sertifikası ibraz etmelidir.

Kazakistan dışında aşılanmış yolcuların Kazakistan’a varışlarından önceki üç gün içinde alınan negatif bir PCR sertifikası sunmaları gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir