featured

Ahmet Bolat yapılan maaş artışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat yapılan maaş artışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

THY çalışanlarına gönderilen mesajda şu bilgilere yer verildi;

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Rekorlar ve başarılarla geride bıraktığımız bir yılın ardından 90’ıncı yılımıza büyük heyecanlar ve hedeflerle başladık. Uçuş sayılarımız hem hedeflerimizin haklılığını gösteriyor hem de Türk Hava Yolları ailesi olarak hepimizin azmini ve gayretini artırıyor.

Tüm bu başarılara ise 90 yıllık tarihimizdeki her başarıda olduğu gibi siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte imza attık. Birlikteliğimizin önemini her fırsatta vurguluyor, sizlerin koşullarını her fırsatta iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu amaca yönelik olarak ve İnsan Kaynakları Başkanlığımıza gelen geri bildirimler doğrultusunda Hava-İş Sendikası ile uzun süredir yürütmekte olduğumuz görüşmelerin başarıyla sonuçlandığını bildirmekten ve imzaladığımız ek protokolleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Bu kapsamda 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne göre %16,4 (enflasyon + %1) oranında yapılacak olan ücret artışının %20 olarak yapılmasına; memur, uzman ve mühendis iş gruplarındaki unvanların çeşitlendirilmesine; memur, uzman ve mühendis şeflerimiz için farklılaşan şeflik tazminatlarının eşitlenmesine ve artırılmasına; refakatçi ve saatlik mazeret izinlerinin tanımlanmasına; iş, uçuş tazminatları kademelerinin yeniden düzenlenmesine ve tüm kademeler arası geçiş sürelerinin 2 yıl olarak güncellenmesine; sosyal yardım kalemlerinde enflasyon artışına ek olarak iyileştirmeler yapılmasına; gebe idari izinli uçuş çalışma arkadaşlarımızın ücretlerinde iyileştirme yapılmasına karar verilmiştir.

Karşılıklı anlayış ve iş birliği çerçevesinde yürüyen bu süreçteki yapıcı yaklaşımları için Hava-İş Sendikası yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar siz çalışma arkadaşlarımızın çalışan deneyimini iyileştirmek nasıl önceliğimiz olduysa bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. Hava-İş Sendikası ile bu yöndeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ahmet Bolat

Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Enflasyonun %100 u bulduğu yerde +%4 vermesine çok mu sevindiniz?

 2. 2 sene önce

  Kıymetimi bilmediniz :)

 3. 2 sene önce

  Sen de git hakkini ara. Ne zaman hakkımızı arasak senin gibi bir parazit çıkıp ama ben diyerek önümüze set çekiyor. Şükür kula değil verdiği nimet için Allah’a yapılır. Bunu bile öğrenememissin gelip ahkam kesiyorsun

16 Yorum

 1. Allah’kazasız belasız işler versin

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  İşçi ile dalga geçmek yaptıkları başka birşey değildir Krm

 3. Bunlar seçim yatırımı.

 4. 2 sene önce

  TK PERSONELİN ALMIŞ OLDUĞU MAAŞI AZ BULUP BEĞENMEYEN PERSONELLER YAĞMUR ÇAMUR KAR KIŞ DEMEDEN UÇAK ALTINDA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR NE YAPSIN SİZ SÖYLEYİN… SİZE YAPILAN ADALETSİZLİK İSE UÇAK ALTINDA ÇALIŞAN PERSONELLERE YAPILAN NEDİR ACABA ????

  • 2 sene önce

   Sen de git hakkini ara. Ne zaman hakkımızı arasak senin gibi bir parazit çıkıp ama ben diyerek önümüze set çekiyor. Şükür kula değil verdiği nimet için Allah’a yapılır. Bunu bile öğrenememissin gelip ahkam kesiyorsun

  • 2 sene önce

   Kardesim lutfen …sizin de cok iyi maaslar almanizi temenni ederim.Ama gelin gorin ki sizin meslek ile bu meslek arasinda cok buyuk bir egitim farki vardir.Sizi anliyorum.Ama kendinizi bu kisilerle kiyaslama haddinizi anlayamiyorum.Eger kendinizi bu kisilerle kiyaslayacaksaniz siz de basvurun ve o isi yapin.Oradan cok sadece bir is olarak gordugunuz bir ise gelmenin me kadar zorlu ve yaninda maliyetli oldugunu gorursunuz…Sunu unutmayin dunyqnin heryerinde yerde calisanlar o ulke standartina pilotlar ise o standart ile dunya standarti arasinda para kazanirlar.Bu yorumunu cehaletine veriyorum.Haset biri olmadigini dusunerek.

   Cevapla
 5. 2 sene önce

  Herkes kaçar ki!

 6. bazı arkadaslarımız temmuzda da zam aldığımızı unutup yıllık enflasyona göre düşünüyor. Arkadaslar bankamatik memuru sanırım

  • Gece gündüz demeden calis sonra sana görülen zama bak %20 bunuda gururla söylüyorlar.Birde banka promosyonları ne oldu.Kar payı deyip önümü dagitiyorlar 3 maaş deyip

   Cevapla
 7. 2 sene önce

  10 0 teknisyenler tdp ler konuşulmadı mı hiç ?

 8. 2 sene önce

  Kıymetimi bilmediniz :)

 9. 2 sene önce

  Teşekkürler Ahmet bey

  • Enflasyonun %100 u bulduğu yerde +%4 vermesine çok mu sevindiniz?

   • 2 sene önce

    Ahmet bey bu zam enkotu yuzde 35 olmaliydi.Thy gibi bir firmanin devletten daha dusuk zam yapmasi hic yakisik almadi…Thy de calismak bir ayricaliktir.Bunu da hissetmenin en iyi yolu bu zor gunlerdir.Flydubaide bir fo 45 bin dirhem aliyor.Thy de bu paranin 3 te 1 i bile verilmiyor.Ben gitmeyi gic dusunmemistim ama sanirim ben de basvuracagim…ya dolarla odeyin maasimizi dunya standartinda ya da en azindan kokpit teknik ve kabin ekibine duzgun bir zam yapin.