featured

Ahmet BOLAT, Uzak Doğu turunda Hong Kong’a çıkartma yaptı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet BOLAT, Türkiye’yi ve turizm potansiyelini tanıtmak için başlatılan Uzak Doğu turunda yapılan bölge toplantısında yıllık 4.2 milyar dolar gelir getiren bölgedeki yolcu ve kargo operasyonlarıma dair yöneticilere 2023 hedefleri anlatıldı.

Uzak Doğu turunda Hong Kong turunda bir çok yetkili kişilerle görüşüldü. Ardından akşam yemeğinde Hong Kong Başkonsolosumuz Sayın Peyami Kalyoncu ile ülkemizi Hong Kong ve Çin genelinde daha etkin tanıtmak için yapılabilecekleri değerlendirildi.

Prof. Dr. Ahmet BOLAT tarafından yapılan açıklamada;

Türkiye’yi ve turizm potansiyelimizi tanıtmak için başladığımız Uzak Doğu turunda en önemli duraklarımızdan biri Hong Kong. TK 70 uçuşu ile Pazar gecesi saat 02:05 başlayan yolculuğumuz Hong Kong saati ile dün 17:00 da bitti. Aradaki 5 saat farkı düşünürsek 10 saat rahat bir uçuş deneyimi yaşatan kaptanlarımız Hakan Canga, Mehmet Ertan Birkanlıer ve Fatih Çağlar İle uçuş boyunca yolcularımızı evinde hissettiren kabin ekibimiz Umut Adalan, Kader Akmeşe, Özgür Canlı, Fırat Büyüksayar, Tuğçe Akbaş, Aysu Çakmak, Barış Karacan, Cansu Okutan, Hüsna Şimşek, Bahar Kuzu, Semih Şen, Durmuş Gökçe ve Süleyman Gönülgül’e çok teşekkür ederim.

Ahmet BOLAT havacılık haberleri
Sabah yaptığımız bölge toplantısında yıllık 4.2 milyar dolar gelir getiren bölgedeki yolcu ve kargo operasyonlarımıza dair yöneticilerimizle 2023 hedeflerimizi konuştuk. Pandemi öncesinde ülkemize yaklaşık 30 bin turist gönderen bu destinasyondan gelen misafir sayısını 70 bine çıkarmak için planlarımız hazır.

Ardından güne Cathay Pacific Chairman’i Patrick Healy ile gerçekleştirdiğimiz görüşme ile devam ederek, markamız ile Çinli taşıyıcılar ZTO Express ve Pal Air ortaklığı ile kurulan We World Express şirketi yöneticileri ile toplandık. Bölgenin giderek artan hava kargo ihtiyacına yönelik atacağımız adımları ele aldığımız toplantının ardından, Asya Uzakdoğu bölgesindeki ofislerimizde 10 ve 20 yılını dolduran dört yönetici arkadaşımız için düzenlenen rozet törenine katıldık. Bölgenin en popüler havayollarından olmamızı sağlayan arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ahmet Bolat havacılık haberleri
Biraz hava almak için The Peak denilen Hong Kong’un en yüksek tepesine çıktık. Gökdelenlerin arkası Çin ana kıtasının başlangıçı. Oradan gelecek saldırılara karşı İngilizler zamanında benim hemen aşağımdaki yamaçlarda mevzi tutmuşlar. Arkadaşların dedikleri dünyanın en pahalı evleri bu zirvede bulunuyormuş. 3 katlı villalar için bahsettikleri miktarlar 80-100 milyon usd. Akla hemen “içi ne ile döşeli” geliyor. “Normal şeyler” dediler, manzara için veriliyormuş. Bilmiyorum sizce bu kadar paraya değer mi? Yol kenarında kalan asırlık ağacın kökleri set duvarına tablo gibi yayılmıştı.

Ahmet Bolat havacılık haberleri
Bugün sabah Filipinler’e bizi götürecek Cathay Pacific Havayolunun büyük ortağı Swire Grup’a ait otel de dahil olmak üzere birçok otelin kadraja girdiği görüntüyü aşağı limana inince çektim. (Ortasından yol geçen bina da Central Government Complex.) Swire grup ilk zamanlar bölgedeki tekstil ürünlerini Londra’ya taşımak için gemicilik ağırlıklı bir şirketmiş.

Akşam yemeğinde Hong Kong Başkonsolosumuz Sayın Peyami Kalyoncu ile ülkemizi Hong Kong ve Çin genelinde daha etkin tanıtmak için yapabileceklerimizi keyifli bir ortam eşliğinde değerlendirdik. Katılımı için Sayın Başkonsolosumuza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ahmet Bolat Havacılık Haberleri Ahmet Bolat Havacılık Haberleri Ahmet Bolat Havacılık Haberleri

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir