Ahmet Bolat TAI Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oldu

Ahmet Bolat TAI Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oldu
THY’de uzun süredir Yatırım Yönetimi başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerini sürdüren Ahmet Bolat TAI yönetim Kurulu Başkan vekilliğine getirildi.
Ahmet Bolat kimdir
Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endütri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur.
Dr. Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.
Sonrasında Türk Hava Yolları’nda Yatırım Yönetimi Başkanlığı görevine atanmıştır. 2012 yılından itibaren Türk Hava Yolları’nda Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı  olarak görev yapmaktadır. Mevcut konumunda filo planlama ve uçak temin stratejileri, stratejik planlama ve geliştime, AR-GE faaliyetleri, yatırım yönetimi, bilgi kontrol, uluslararası ilişkiler ve ittifaklardan sorumludur. Ayrıca, TCI (Turkish Cabin Interior) şirketinde Yönetim Kurulu Üyesidir. Geçmiş dönemde SunExpress’te ve HABOM’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş, Bahçeşehir ve Fatih Üniversitelerinde yarı zamanlı profesör olarak ders vermiştir.
Geri

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
1990Kemal BAŞCIprofesörKutlarım Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
???
Ziyaretçi
???

Temininde güçlük çekilen eleman kontenjanından seçildi herhal 🙂
Bir iki ay da buradan nemalansın. GMY maaşı yetmemiş olmalı.

3

2
Kutlarım
Ziyaretçi
Kutlarım

Bu kadar tahsilli ve dolu insanlar bu ülkeye her zaman lazım. Kutluyorum Sayın Bolat.

0

1
profesör
Ziyaretçi
profesör

Adam akademisyen ve ingilizcesi mükemmel hala laf atan var ya bu millet den bir şey olmaz. Layık olduğu konumlara getiriliyor ama hala cahil tipler eleştiriyor.

0

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Artık milli kuruluşlara ABD de doktora yapmamış ABD ye hiç gitmemişlerden atama yapmak lazım.

1

0
Kemal BAŞCI
Ziyaretçi
Kemal BAŞCI

THY nin bugünkü göz kamastıran başarısında buyuk emeği olan ve yaptığı her işin hakkını veren liyakatli ve tecrübeli bir isim. isabetli bir tercih. Allah utandırmasın. başarılar dilerim.

0

1
1990
Ziyaretçi
1990

Amerika ve Suudi Arabistan eğitimli yerli ve milli…bravo

2

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Yeni gorevinde basarilar dilerim iyi insanlar iyi yerlerde olsun.

0

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

25 Haziran’a kadar 🙁

1

0