featured

Ahmet Bolat : Filomuz 400 uçağı aşacak

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat NewYork’ta son gece TAİK – Turkey-U.S. Business Council Türkiye Yatırım Konferansı Gala yemeğinde yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Bolat tarafından yapılan paylaşımda şu bilgilere yer verildi;

NewYork’ta son gece TAİK – Turkey-U.S. Business Council Türkiye Yatırım Konferansı Gala yemeğinde, Sn Cumhurbaşkanımız ve Sn Bakanlarımızın da katıldığı verimli bir toplantı gerçekleşti. Boeing CEO’su Stan Deal, Pratt & Whitney Ticari Motorlar Başkanı Rick Deurloo ve GE Uluslararası Pazar CEO’su Nabil Habayeb’ın da bulunduğu masanın diğer katılımcı detayları DEİK ilgili sayfasında bulunabilir.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ resim1

Yaptığım konuşmada özetle: “Türk Hava Yolları köklü bir geçmişe sahip ve önümüzdeki yıl 90. yılımızı kutlayacağız. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığımız da 1980’lere kadar uzanıyor. ABD’ye doğrudan uçuşlarımız 1993’te başlasa da biz bu ülkeye 1983 yılından beri uçuyoruz.

2023 yılında, ABD’de iki yeni destinasyon açacağız. Denver ve Detroit uçuşlarımız hem yolcu sayımızı artıracak hem de ABD’deki varlığımızı derinleştirecek ve güçlendirecek.

Şu anda, doluluk oranlarında rekorlar kırdığımız ve yolculardan gelen yüksek talebi karşılamakta zorlandığımız için sabırla yeni uçaklarımızın gelmesini bekliyoruz. Kabine ve kokpite yeni çalışma arkadaşları alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Filomuz yakın zamanda 400 uçağı aşacak. Ayrıca, önümüzdeki 5 yıl içinde yaklaşık 50 geniş gövdeli ve 200 dar gövdeli uçağa ihtiyacımızın olacağını öngörüyoruz. Arz Edilen Koltuk Kilometre oranımızı da aynı dönem içinde yüzde 75 artırmayı hedefliyoruz.

Tüm bu yatırımlar sivil havacılıkta zirveye ulaşma hedefimizin ve bu hedef için yaptığımız planların göstergesi. Bu nedenle ABD’deki herkesle iş birliğine ve ortak çalışmaya hazırız. Özellikle de Boeing, Pratt&Whitney ve General Electric ile mevcut iş birliklerimizi geliştirmek istiyoruz.

Bundan sonraki uçak satın alma süreçlerinde, uçak ve motor üreticilerinden Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmalarını talep edeceğiz ve bu yatırım planlarının kesin ve yasal olarak bağlayıcı nitelikte olmasını sağlayacağız.”

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ resim2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. THY’nin ABD uçuşları 1988’de A310-300’ler ile Brüksel aktarmalı olarak başladı, 1983’te değil. Daha sonra ilave yakıt tanklı 3 adet A310-300 gelince JFK – IST bacağı aktarmasız yapílmaya başlanmıştı.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bu kadar büyük yalani yazarken elin titremedimi

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Son dönemde thy çalışanlarına bile turistik abd vizesi verilmemeye başlanmışken abd’nin her yerine uçsak ne yazar ki?

  Cevapla