Ahmet Bolat, Cnn International'da THY'nin Büyüme Hedeflerini Anlattı

Ahmet Bolat, Cnn International’da THY’nin Büyüme Hedeflerini Anlattı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, CNN International kanalına verdiği röportajda şirketin büyüme hedeflerini anlattı.

Tanıtım faaliyetleri için ABD’de bulunan Bolat, bu kapsamda gazeteci Richard Quest’in sorularını yanıtladı.

THY’nin mevcut pazar payında ABD destinasyonunun çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Bolat, halihazırda 12 destinasyona haftalık 139 uçuş gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bolat, İstanbul üzerinden 5 kıtayı birbirine bağladıklarını ve başarılı transit yolcu taşıma performansını daha da geliştirmenin yanı sıra Türkiye varışlı yabancı yolcu trafiğini de artırmayı hedeflediklerini söyledi.

THY’nin dünyanın en çok ülkesine uçuş yapan hava yolu şirketi olduğuna vurgu yapan Bolat, “Başarımızın ana unsurlarından biri, kapsamlı uçuş ağımız. Dünyanın en geniş uluslararası uçuş ağına sahip hava yolu şirketi olarak öncelikli hedefimiz insanları birbirine ulaştırmak. Yoğunluk ve kapasite bakımından dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan transfer merkezimiz üzerinden yolcularımıza en iyi aktarma olanağını sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

THY’nin Türkiye ekonomisine sağladığı katkıyı büyütmeyi hedeflediklerini anlatan Bolat, “Ülkemizin ulusal bayrak taşıyıcısı olarak, ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkıyı, varış noktası Türkiye olan daha fazla yolcuyu taşıyarak artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bolat, ABD’lileri, Şanlıurfa’daki Göbeklitepe ve çevresindeki 11 arkeolojik alandan oluşan Taş Tepeler’i görmeleri için Türkiye’ye davet etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Ben doco orhanlı tesislerinde porsiyonlamada calısmaktaydım.İş arkadaşım tarafından şiddete maruz kaldım bunu şef Hasan Karaya söylediğim zaman kendisi tarafından sözlü şiddete ve hakarete maruz kaldım.ve işime son verildi .THY yollarının ortak oldugu bu şirkette çalışmaktan gurur duyuyordum ve cok istekli çalışmaktayım. Fakat doco orhanlı da şiddetten sayın Ahmet bolatın haberi olmadığını düşünüyorum. İşimden atılmak bu kadar kolay olmamalıydı .şuan işsizin ve icok üzgünüm.