featured

Ahmet Bolat Açıkladı. THY Bünyesine Yeni Pilotlar Katacak

 

Türk Hava Yolları, Büyüme Hedefleri Doğrultusunda Bünyesine Yeni Pilotlar Katacak.

Pandeminin olumsuz etkilerinden sıyrılarak gökyüzüne daha güçlü şekilde dönen Türk Hava Yolları, büyüme hedefleri doğrultusunda Deneyimli Kaptan Pilot ve II. Pilot istihdam edeceğini duyurdu. Salgın sonrası hızla artan yolcu talebine hazırlıklı olan ve bu sayede 2022 yılının ilk altı ayında uluslararası koltuk kapasitesinde üçüncü sıraya yükselen şirket, ailesine katılacak yeni pilotlar ile daha da güçlenecek.

Hali hazırda 386 uçaklık modern filosunda görevli 5525 pilotu bulunan bayrak taşıyıcı, kısa süre içerisinde hem uçak sayısını hem de pilot sayısını artırmayı hedefliyor.  Bu doğrultuda açılan pilot alımı ilanına başvurular, Türk Hava Yolları’nın kariyer.thy.com adresinden gerçekleştirilebilecek.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Prof Dr Ahmet Bolat 1 İlana ilişkin görüş bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Gökyüzündeki yükselişimizde kilit rol oynayan, dünyanın dört bir yanında başarıya ulaşmamızda emeği olan ailemize yeni üyeler katıyoruz. Şirketimize katılacak yeni pilotlarımızın bizi hedeflerimize, misafirlerimizi ise sevdiklerine güvenle uçuracağından eminiz.” dedi.

Türk Hava Yolları yeryüzünde ve gökyüzünde görevli 65 bin çalışanıyla Türkiye’nin istihdam gücüne katkı sağlarken, küresel havacılık endüstrisindeki pazar payını artırmaya da devam edecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  THY pandemiden sonra ikl pilot ilanına çıktığında 6 ay içinde uçma şartı getirmişti.Dolayısıyla Atlas ve Onur pilotlarını otamatik egarte etmişlerdi.Yani adrese teslim alımlar … 

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Arkadaşlar siz neden başvuru yapıp, aranan şarlara bakıyorsunuz ki, Kerem efendi nası direk alınıp başlatıldıysa sizde öyle başlatılacaksınız.2023 e az kaldı, onlar hatalarını düzeltmezse düzeltecek insanlar şimdiden çalışıyor ,sabır lütfen.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ahmet Bey’in söz verdiği kar ödemeleri bu ay başlıyor değil mi?

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Ahmet bey herkesiz zannettiği kadar boş durmamış. bir önceki beyanatında THY’ye ilk 6 ayda 963 yeni arkadaşımız katıldı. Sayıyı 2.600’ün üzerine çıkaracağız diyordu. Eminim ki tarafsız bir imtihan / Mülakat ile seçilmiştir bunlar. Sessiz sedasız nasıl da becermiş. Bravo.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Sayın Bolat bir dediğiniz bir değinizi tutmuyor.Bu hafta 211 re attığınız mailde ayne şu ifadeyi kullandını;“”Ortaklık kayıtlarında iş akdinizin işletmesel gereklilik nedeniyle feshedildiği görülmektedir. Dolayısıyla Ortaklığımıza veya Ortaklığımızın iştirak şirketlerine ya da farklı işyerlerine iş başvurusunda bulunmanızda Ortaklık açısından bir sakınca veya sınırlama bulunmamaktadır.””“”İlave olarak bu kapsamda olan diğer eski çalışanlarımız da bundan sonraki iş ilanlarımıza, yaş sınırına takılmadan, aynı şartlara tabi olarak başvuruda bulunabilecekledir. “”Bugünkü ilanda pilot asaylarında aranan şartlarda,THY ve iştiraklerinden iş akdi fesih olmamak şartı konmuş. Amacınız nedir? Bu durum sizi tutarsız gösterdiğinin farkındamısınız? İnanın insanların sizlere söylemiş olduğu Bol-at sözü bizi incitiyor.Çok yazık.

  Cevapla