featured

Ahmet Bolat Açıkladı… 6 adet A350 teslim alacağız ve B787s siparişlerimiz olacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ile Uluslararası Hava Taşıyıcılar Birliği IATA’nın yayın organı Airlines Dergisi’ne röportaj verdi.

Airlines Dergisi röportaj’ında en fazla çeşitliliği sağlamaya çalıştıklarını ileten Ahmet Bolat;

Yeni uçakların önemli olacağını, önceki versiyonlarından daha verimli olan B787 ve A350 uçaklarına yatırım yapmaya çalıştıklarını bildirdi.

Havayolu, pandemi sonrasında yeni inşa edilen İstanbul havalimanı ile ilgili yan kuruluşlara ve kargoya yatırım yapmaya devam etmesi gibi daha stratejik havayolu ortaklığını teşvik etmenin yanı sıra başarılı olmak için çeşitliliği artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Röportajında; Pandeminin başlangıcında Airbus ile anlaşıp A350 gibi uçak teslimatlarını ertelemiştik. O zamanlar gereksiz bir kapasite olmasını istemiyorduk.  2021 de kar ettik. 2022 de daha iyi performans gösteriyoruz. Bu yıl 6 adet A350 teslim alacağız ve B787s  siparişlerimiz olacak dedi.

Ahmet Bolat’ın röportajının tamamı;

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ ahmet bolat iata dergisi scaled

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir