featured

AHL'NİN APRON SICAĞI KAVURUYOR

İstanbul’da etkili olan sıcak hava  Atatürk Havalimanı apronunda ilginç görüntüler oluşturdu.

 Öğle saatlerinde dik gelen güneş ışınları apronu adeta kavurdu. Uçaklar sıra beklerken oluşan görüntüler aprona vuran sıcak havanın şiddetini gösterdi. Apron’un beton zemini sıcaklığı daha çok artırırken çalışanlar bol bol su içerek serinledi. Kafalarına ve yüzlerine su döken çalışanlar güneş gözlüklerini de takarak zararlı ışınlardan  korundular.
Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 9402163
Atatürk Havalimanı apronunda çalışanlar, hava sıcaklığındaki artışa rağmen özveriyle görevlerini yerine getiriyor. Apron işçileri, öğle saatlerinde uçak motorlarından gelen sıcaklığın yanı sıra pistin beton zemini ve gölge alan bulunmaması nedeniyle mesaileri sırasında zor anlar yaşıyor. Özellikle uçaklara bagaj taşıyan yer hizmetleri şirketi personeli, sıcak havanın etkisini daha çok hissediyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 9402161
Havalimanlarının apron bölümünde çalışanlar sıcaktan en çok etkilenen  meslek gurubu içerisinde yer alıyor.İstanbul’u etkisi altına alan sıcak hava dalgasının en çok hissedildiği yerlerden biri de Atatürk Havalimanı apronu oldu. Havalimanı apronunda yerlerin beton olması ve geniş açık alanlardan dolayı gölge bulunmaması nedeniyle sıcaklığın kentin birçok yerinden daha fazla hissedilmesine neden oluyor. (Milliyet)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir