AHL’de TGS kamuflajıyla keşif yaparken suçüstü yakalandı

AHL’de TGS kamuflajıyla keşif yaparken suçüstü yakalandı

TGS şirketinin üniformasıyla Atatürk Havalimanı’nda keşif yapan şüpheli, güvenlik güçleri sayesinde yakalandı. Gözaltındaki Özbek İ.M.’nin DEAŞ bağlantısı araştırılıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda geçtiğimiz hafta önemli bir operasyona imza atıldı. Sınırlarımızda terörle mücadele sürerken şehir merkezlerinde de güvenlik birimleri her türlü ihtimali değerlendirip teyakkuzda bulunuyor. Atatürk Havalimanı’nda uçaklara yer hizmeti veren TGS firmasının üniformasını giyen bir kişi, havalimanının terminal girişinde güvenlik güçlerinin dikkatini çekti.

ŞÜPHELİ ÖZBEK ASILLI ÇIKTI 

Şüphe üzerine durdurulan kişinin aslında bir çalışan olmadığı anlaşılınca polis araştırmalarını derinleştirdi. Şüpheli şahsın yapılan sorgusunda, Özbek asıllı İ.M. olduğu ortaya çıktı. Havalimanını alarma geçiren olay sonrası durum İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bildirildi. İ.M. emniyette detaylı sorguya alındı.

YENİ BİR SALDIRI İÇİN Mİ GÖNDERİLDİ?

Terör örgütü DEAŞ’ın özellikle Özbek asıllı teröristleri sansasyonel eylemlerde kullanması soruşturmayı bu yöne çevirdi. İ.M.’nin cep telefonu incelemeye alındı. İ.M.’nin DEAŞ tarafından havalimanına yeni bir saldırının keşfi için görevlendirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

(Akşam)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
seda

ne zaman acıklacak