AHL PİLOTLARI ŞAŞIRTTI

AHL PİLOTLARI ŞAŞIRTTI

Yoğunluğu ile gündemde olan Atatürk Havalimanı, günde yaklaşık bin 500’e yakın uçağın iniş kalkış yaptığı bir havalimanı. Bugün tarihinin en sakin günlerinden birini yaşadı. Bu sakinlik ve uçuş trafiğinin yoğun olmaması pilotları şaşırttı.

PİLOT SAKİNLİĞİ ŞAŞKINLIKLA KARŞILADI

Pilotlar, Atatürk Havalimanı’nın en yoğun olduğu saatlerde sakin olması ve uçakların havada tur atmadan ve gecikmeye girmeden kalkıp inmesine oldukça şaşırdı. Uçuş trafiğini düzenlemekle görevli hava trafik kontrolörleri de bu duruma çok şaşırdı. Şaşkınlık pilot ve kontrolörler arasındaki konuşmalara da yansıdı. Atatürk Havalimanı’na inecek olan bir uçağın pilotu havada tur atmadan ve sıra beklemeden ineceğini öğrenince hava trafik kontrolörleri ile ilginç diyaloglar yaşanmasına neden oldu.

“İSTANBUL’U BU KADAR BOŞ GÖRMEMİŞİZ, ŞAŞIRDIM”

 Karaçi-İstanbul seferini yapan THY uçağının pilotu iletişim frekansında, “İstanbul’u bu kadar boş görmemişiz, şaşırdım” derken, kontrolör de “Biz de bugün biraz şaşkınız” cevabını verdi.

Türk Hava Yolları’nın öğlen saatlerindeki Karaçi’den İstanbul’a gelen uçağının pilotu da bu duruma şaşıranlardan biriydi. İniş için yaklaşmada olan TK119 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi THY uçağının pilotu, “İstanbul’u bu kadar boş görmemişiz, şaşırdım” anonsu dikkat çekti.

İŞTE ARALARINDA GEÇEN DİYALOG

Pilot: “Bizden başka trafik yok mu? Bir tek son yaklaşmada görüyorum”

Kontrolör: “Sizin haricinizde bir trafik daha var yaklaşmada”

Pilot: “Anladım. İstanbul’u bu kadar boş görmemişiz de şaşırdım”

Kontrolör: “Anlaşıldı. Biz de bugün biraz şaşkınız”


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.