Ağrı Havalimanı’nda uçuş gerginliği

Ağrı Havalimanı’nda uçuş gerginliği

Ağrı’daki Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Ağrı- İstanbul seferini yapacak olan uçağın olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 saat rötar yaptıktan sonra uçuşun iptal edilmesi gerginliğe yol açtı.

Görevliler ve özel güvenlikçilerle birbirine giren yolcuların kavgasını polis ayırdı.

Olay, dün Ahmed-i Hani Havalimanı’nda meydana geldi. Ağrı’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na dün saat 17.05’de hareket etmesi gereken THY uçağına buzlanmanın önlenmesi için ‘de-icing’ olarak adlandırılan işlem uygulanmaya başladı. Ancak bu çalışmanın uzaması üzerine, uçuş ekibinin mesai saati doldu.

Havacılık kuralları gereği uçağın kaptan pilotu mesai dolduğu için sefer yapılamayacağını THY yetkililerine bildirdi. Bunun üzerine uçaktan yolcular ve uçuş ekibi indirilerek otele alındı.

Bazı yolcular ise havalimanında beklemek istedi. Terminalde bekleyen yolcular ile görevliler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Gerginlik sırasında havalimanında görevli güvenlikçilerin yetersiz kalması üzerine olay yerine polis takviyesi yapıldı. Bazı kadın ve çocuk yolcular olaylar sırasında fenalaştı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
tuna
3 yıl önce

Bir delil ile kırk Alim’i ikna edebilirsin ama kırk delil ile bir cahili ikna edemezsin. Sen gel de cahil adama Havacılık kurallarını anlat.

ercan kaya
3 yıl önce

iyiki uçağı biz kullanırız dememişler..

?
3 yıl önce

insanların güvenliği için yapılanları insanlara anlatamamak,anlatsak insanların anlamaması ve çözümü şiddette aramak nasıl bir şeydir ? böyle ilkellikleri daha ne kadar göreceğiz? bu millet ne zaman uygar olacak?

Rx/98 Mustafa
3 yıl önce

Böyle kaptanlarimizin olduğunu duymak vay be helal olsun,dedirtiyor kurallari uygulatan tüm herkese selam olsun.