AĞAR’DAN DÜŞEN HELİKOPTERLE İLGİLİ FLAŞ İDDİA!

AĞAR’DAN DÜŞEN HELİKOPTERLE İLGİLİ FLAŞ İDDİA!

Şırnak’ta meydana gelen, 13 askerimizin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili konuşan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, TSK’nın taktik uçuşlar yapmaya başladığını söyledi.

13 askerin şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili açıklamalarda bulunan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, “Terör örgütlerinin eline ağır silahların geçmesiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri taktik uçuşlar yapmaya başladı. Yatayda alçak uçuş yapıyor.” dedi.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde askerleri taşıyan Cougar tipi helikopterin yüksek gerilim hatlarına takılıp düşmesinin ardından helikopterin neden alçak uçuş yaptığı sorusu akıllara gelmişti.

CNN Türk’ün canlı yayınına katılan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, 13 askerin şehit olduğu helikopter kazası ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Ağar şunları söyledi:

“Terör örgütlerinin eline ağır silahların geçmesiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri taktik uçuşlar yapmaya başladı. Yatayda alçak uçuş yapıyor. Bu da araziye bağlı olarak bir anda yükselmeye ve alçalmaya yol açabiliyor. Buradan okunması gerektiğini düşünüyorum.

Ellerinde çok ciddi bir patlayıcı yükü var. Sofistike silahlardan bahsediyoruz. Bakıyorsunuz tank savar top çıkıyor. 2 km menzilli tank savarlar var. Bunlar mücadeleye yansıyor. Yeni tedbirler almaya zorluyor.”


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.