featured

Afganistan’da İç Hat Uçuşları Artıyor

Ahmadi, “24 saat içinde 100 uçağın ülkemizin hava sahasından geçtiğini ve her uçuşun Afganistan’a 700 dolar ödediğini” açıkladı.

Bakanlık sözcüsü bu uçuşların çoğunun Kabil, Herat, Belh ve Kandahar Havaalanlarından diğer ülkelere yapıldığını bildirdi.

Ulaştırma ve Sivil Havacılık Bakanlığı sözcüsü Amamuldden Ahmadi, “Şu anda Türkiye, Özbekistan ve Abu Dabi’ye ve Rusya, Suudi Arabistan, İran, Çin ve diğer bazı ülkelere uçuşlarımız var”

Ahmadi, “24 saat içinde 100 uçak ülkemizin hava sahasından geçti ve her uçuş Afganistan’a 700 dolar ödüyor” dedi.

Ticaret ve Yatırım Odası üyesi Khanjan Alokozai, “İslam Emirliği’nin yönetimi devralması ekonomik kısıtlamalar getirdi ve yabancı şirketlerin bu konudaki çalışmaları şu anda durduruldu”

Ticaret Odası üyesi Khanjan Alokoza, “İslam Emirliği iktidara geldikten sonra ekonomik kısıtlamalar arttı ve Türk Hava Yolları da dahil olmak üzere uluslararası havayolu şirketleri faaliyetlerini durdurdu” dedi.

“Hava koridoru ticaretin artmasında önemli bir rol oynayabilir. Ne yazık ki Afganistan’daki durum nedeniyle aktif olan az sayıda şirket var ve bu da yeterli değil.”

Ulaştırma Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre şu anda Hindistan, Çin ve BAE hava koridorları üzerinden ürün ithal ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir