featured

AFA (Atlantik Uçuş Okulu) Hisselerini mi Kaçırıyor?

Bilindiği üzere, 17 Haziran 2021 Günü Bakırköy Adliyesinde yapılan duruşmada, Atlasjet Havacılık A.Ş.’nin İflasına karar verilmişti. Atlasjet’in AFA ile ilişkisi nedir diyeceksiniz. Detaylar aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

Atlaszedeler, Ödenmeyen Maaşlarını Nasıl Alacak?

Atlaszedeler, mahkemenin iflas kararından sonra, Murat Ersoy tarafından ödenmeyen son üç aylık maaşları için Ücret Garanti Fonu (ÜGF)’na başvurmaya başladılar. Öncelikle, Bakırköy İcra İflas Masasından gerekli belgeleri alarak, İŞKUR’a başvurularını yapıyorlar. İşveren Müflis Murat Ersoy’un şirketi tarafından ödenmeyen ücret alacaklarının ÜGF’dan ödenmesi için bekleyiş devam ediyor. Yoğun bir başvuru olduğu yönünde haberler alıyoruz. Umarız, iki yıla yaklaşan bu mağduriyet, ÜGF’dan yapılacak ödemelerle bir nebze olsun rahatlama sağlayacaktır.

İflas Masasına Alacak Kayıtları Başladı…

Diğer taraftan, Mahkemenin İflas Kararı sonrası kurulan İflas Masasına 1 Eylül 2021 itibariyle, Alacak Kayıt işlemleri de başladı. Alacaklarını almak isteyen Atlaszedeler ve diğer alacaklılar, İflas Masasına gerekli belgeleri hazırlayarak kayıt yaptırmaya başladılar. Önümüzde ay içerisinde İflas Masası çalışmalarına başlayacak ve Atlasjet’in sahip olduğu iştirakler (AFA) dahil tüm mal varlığı satışa çıkarılarak borçların ödenmesini İflas Masası tarafından gerçekleştirecek.

Peki AFA’da Neler Oluyor?

Geçtiğimiz aylarda, AFA’nin Genel Müdürü görevinden ayrılmış ve yerine, AFA’nın hissedarı olan Orhan Coşkun ile akrabalık ilişkisi olan yeğeni Çağdaş Coşkun Genel Müdürlüğü atanmıştı. Yeni aldığımız bir habere göre, Orhan Coşkun ve eşine ait olan şirketin üzerinde olan AFA’nın %65 hissesini İstanbul Havacılık Şirketine devrettiğini kurum içinde duyurdu. Bu duyuruda, hisseleri devralan şirket bilgilerinin tam ismi ve Ticaret Sicil Numarası bulunmuyor. Ancak, hisseleri devralan şirketi yani İstanbul Havacılık A.Ş.’ni incelediğimiz ise, bu şirketin Atlasjet’in sahibi Müflis Murat Ersoy olduğu İTO Kayıtlarından anlaşılmaktadır. Ticaret Sicili kayıtlarında ve AFA’nın kendi web sitesinde bu hisse devri ile ilgili herhangi bir kayıt veya açıklama henüz bulunmuyor.

Bu hisse devri Atlaszedeler tarafından yakından takip ediliyor. İflas Masasının tasfiye işlemlerine başlaması ile, AFA ile ilgili durumlar şirketi ciddi bir durumla karşı karşıya bırakabilir ve muhtemelen devam eden uçuş eğitimlerini de etkileyecek gibi görünüyor.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ AFA Hisse Devri 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 Yorum

 1. 2 sene önce

  Murat Ersoy yönetimde değil ama AFA hisseleri var.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Ali Murat Ersoy yönetim kurulunda değil ustam. Bilmiyorsun belli ki

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Sabırsızlıkla bekliyoruz. Birde Norm Ender şarkısını reklam müziği olarak alırlarsa tadından yenmez. Mekânın sahibi geri geldi……. Pist’ ten alalım, alalım. Şimdiden hayırlı olsun.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  İstanbul Havacılığın Aydın Holdingin olduğunu biliyorsun da, yönetim kurulunda Ali Murat Ersoy’un da olduğunu bilmiyor musun? AFA’nın %65 hissesinin Orhan Coşkun’un olduğunu biliyorsun da, bunun emanet olduğunu düşünemiyor musun? “Havacılığın bir başka dalında faaliyet göstereceğim” ifadesi ne anlama geliyor? Bunlar merak edilen konular. Artık doğru havacılar kalmalı sektörde; kaptı kaçtılar değil.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Afa yı A101 sahipleri aldı İstanbul havacılık şirketinin sahibi de onlar

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Havacılık haberleri yapan bir sitenin İstanbul Havacılığın sahibinin Aydın Holding (A101) olduğunu bilmemesi tabi ki mümkün değil. Bence haber biraz aceleye geldiği için dikkatlerinden kaçmış.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Kim hisseleri kaçırıyor? Haber yapıyorsunuz araştırın İstanbul Havacılığın sahibi kimler diye.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  iflas alacak masası basvuru yapan var mı personel ?

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Ah’larımız peşinizi bırakmayacak.. Benim çoluğumun çocuğumun hakkını çaldınız. Sizinde çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın murat ersoy, orhan coşkun??

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Turgut Aydın holdinge satılmıştır.(A 101)Iyi arastirin.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  Orhan Coşkun, rahmetli Turgut Altındaş kaptanın Ah’ları peşinde!

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Dervişin sonu nolmustu ben unuttum?

  Cevapla
 13. Bence ust yönetime hizmet eden kabin kokpıt ve sırket içi calısanlarını da unutmayın. Arada onlar da kaynamasın.. kac tane sırket battı ben boyle bır ıgrenclık gormedım. Hele su zıya denılen sahıs.. kendı yandaslarına sevgılılerıne maaslarını yatırdı sevmedıgı ınsanlara zulum oldu haksız yere allah buyuk bugune kalsa yarına kalmıyor..havacılıkta 20 yıl konusulcaksınız.

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Sana hırsızlık yakışıyor poker surat.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Sen bu işin neresindesin,Çağdaş?

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Kimileri anıları, kimileride analarıyla anıldığı tarihte malumdur.Ersoy,Ziya,Çoşkun artık siz karar verin!!!

  Cevapla
 17. Şiracının bozacı arkadaşı, sapık Ziya, senide anılarımızla anmayacağımız kesin.

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Biz Ersoy ve Çoşkun ailesini çok iyi biliriz Atlastan!!!

  Cevapla
 19. 2 sene önce

  Emaneti sahibine iade edip, sıyrılmaya mı çalışıyor? Sıra AFA’ya mı geldi? Pardon AFA’nın işi tamam, İstanbul Havacılıkta mı sıra ? İstediğin kadar yıka kirli paranın kiri gitmez. Havacılık dünyası Murat Ersoy’dan kurtulamadı mı hala? Yar ve yardakçıları kişileri de unutmayacağız. Di mi Ziya? O? F? A?

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Ersoy ve hırdız işbirliklikcisi ekibi iş başında.

  Cevapla
 21. 2 sene önce

  Sefa Bey size helal olsun böyle bir zamanda kimseden korkmadan çalışanın yaninda olmanız.

  Cevapla