AFA (Atlantik Uçuş Okulu) Hisselerini mi Kaçırıyor? - Airline Haber

AFA (Atlantik Uçuş Okulu) Hisselerini mi Kaçırıyor?

Bilindiği üzere, 17 Haziran 2021 Günü Bakırköy Adliyesinde yapılan duruşmada, Atlasjet Havacılık A.Ş.’nin İflasına karar verilmişti. Atlasjet’in AFA ile ilişkisi nedir diyeceksiniz. Detaylar aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

Atlaszedeler, Ödenmeyen Maaşlarını Nasıl Alacak?

Atlaszedeler, mahkemenin iflas kararından sonra, Murat Ersoy tarafından ödenmeyen son üç aylık maaşları için Ücret Garanti Fonu (ÜGF)’na başvurmaya başladılar. Öncelikle, Bakırköy İcra İflas Masasından gerekli belgeleri alarak, İŞKUR’a başvurularını yapıyorlar. İşveren Müflis Murat Ersoy’un şirketi tarafından ödenmeyen ücret alacaklarının ÜGF’dan ödenmesi için bekleyiş devam ediyor. Yoğun bir başvuru olduğu yönünde haberler alıyoruz. Umarız, iki yıla yaklaşan bu mağduriyet, ÜGF’dan yapılacak ödemelerle bir nebze olsun rahatlama sağlayacaktır.

İflas Masasına Alacak Kayıtları Başladı…

Diğer taraftan, Mahkemenin İflas Kararı sonrası kurulan İflas Masasına 1 Eylül 2021 itibariyle, Alacak Kayıt işlemleri de başladı. Alacaklarını almak isteyen Atlaszedeler ve diğer alacaklılar, İflas Masasına gerekli belgeleri hazırlayarak kayıt yaptırmaya başladılar. Önümüzde ay içerisinde İflas Masası çalışmalarına başlayacak ve Atlasjet’in sahip olduğu iştirakler (AFA) dahil tüm mal varlığı satışa çıkarılarak borçların ödenmesini İflas Masası tarafından gerçekleştirecek.

Peki AFA’da Neler Oluyor?

Geçtiğimiz aylarda, AFA’nin Genel Müdürü görevinden ayrılmış ve yerine, AFA’nın hissedarı olan Orhan Coşkun ile akrabalık ilişkisi olan yeğeni Çağdaş Coşkun Genel Müdürlüğü atanmıştı. Yeni aldığımız bir habere göre, Orhan Coşkun ve eşine ait olan şirketin üzerinde olan AFA’nın %65 hissesini İstanbul Havacılık Şirketine devrettiğini kurum içinde duyurdu. Bu duyuruda, hisseleri devralan şirket bilgilerinin tam ismi ve Ticaret Sicil Numarası bulunmuyor. Ancak, hisseleri devralan şirketi yani İstanbul Havacılık A.Ş.’ni incelediğimiz ise, bu şirketin Atlasjet’in sahibi Müflis Murat Ersoy olduğu İTO Kayıtlarından anlaşılmaktadır. Ticaret Sicili kayıtlarında ve AFA’nın kendi web sitesinde bu hisse devri ile ilgili herhangi bir kayıt veya açıklama henüz bulunmuyor.

Bu hisse devri Atlaszedeler tarafından yakından takip ediliyor. İflas Masasının tasfiye işlemlerine başlaması ile, AFA ile ilgili durumlar şirketi ciddi bir durumla karşı karşıya bırakabilir ve muhtemelen devam eden uçuş eğitimlerini de etkileyecek gibi görünüyor.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

AFA Hisse Devri 1

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (21)
 • Sefa Bey
  11 0

  Sefa Bey size helal olsun böyle bir zamanda kimseden korkmadan çalışanın yaninda olmanız.

 • Murat Ersoy
  13 0

  Ersoy ve hırdız işbirliklikcisi ekibi iş başında.

 • Acaba
  12 2

  Emaneti sahibine iade edip, sıyrılmaya mı çalışıyor? Sıra AFA’ya mı geldi? Pardon AFA’nın işi tamam, İstanbul Havacılıkta mı sıra ? İstediğin kadar yıka kirli paranın kiri gitmez. Havacılık dünyası Murat Ersoy’dan kurtulamadı mı hala? Yar ve yardakçıları kişileri de unutmayacağız. Di mi Ziya? O? F? A?

 • Atlas
  15 2

  Biz Ersoy ve Çoşkun ailesini çok iyi biliriz Atlastan!!!

 • Ziya
  12 1

  Şiracının bozacı arkadaşı, sapık Ziya, senide anılarımızla anmayacağımız kesin.

 • Anmak
  13 4

  Kimileri anıları, kimileride analarıyla anıldığı tarihte malumdur.Ersoy,Ziya,Çoşkun artık siz karar verin!!!

 • Çağdaş
  14 3

  Sen bu işin neresindesin,Çağdaş?

 • Yakışıyor
  13 4

  Sana hırsızlık yakışıyor poker surat.

 • Xx
  11 1

  Bence ust yönetime hizmet eden kabin kokpıt ve sırket içi calısanlarını da unutmayın. Arada onlar da kaynamasın.. kac tane sırket battı ben boyle bır ıgrenclık gormedım. Hele su zıya denılen sahıs.. kendı yandaslarına sevgılılerıne maaslarını yatırdı sevmedıgı ınsanlara zulum oldu haksız yere allah buyuk bugune kalsa yarına kalmıyor..havacılıkta 20 yıl konusulcaksınız.

 • Hatırlayan?
  3 1

  Dervişin sonu nolmustu ben unuttum?

 • Turgut Altındaş
  6 0

  Orhan Coşkun, rahmetli Turgut Altındaş kaptanın Ah’ları peşinde!

 • Atlas
  2 0

  Turgut Aydın holdinge satılmıştır.(A 101)Iyi arastirin.

 • Birisi
  9 2

  Ah’larımız peşinizi bırakmayacak.. Benim çoluğumun çocuğumun hakkını çaldınız. Sizinde çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın murat ersoy, orhan coşkun??

 • kokuter
  3 0

  iflas alacak masası basvuru yapan var mı personel ?

 • Gereksiz birisi
  2 0

  Kim hisseleri kaçırıyor? Haber yapıyorsunuz araştırın İstanbul Havacılığın sahibi kimler diye.

 • Hemen Kızmayalım
  2 0

  Havacılık haberleri yapan bir sitenin İstanbul Havacılığın sahibinin Aydın Holding (A101) olduğunu bilmemesi tabi ki mümkün değil. Bence haber biraz aceleye geldiği için dikkatlerinden kaçmış.

 • Havacı
  2 2

  Afa yı A101 sahipleri aldı İstanbul havacılık şirketinin sahibi de onlar

 • Biliyoruz
  3 1

  İstanbul Havacılığın Aydın Holdingin olduğunu biliyorsun da, yönetim kurulunda Ali Murat Ersoy’un da olduğunu bilmiyor musun? AFA’nın %65 hissesinin Orhan Coşkun’un olduğunu biliyorsun da, bunun emanet olduğunu düşünemiyor musun? “Havacılığın bir başka dalında faaliyet göstereceğim” ifadesi ne anlama geliyor? Bunlar merak edilen konular. Artık doğru havacılar kalmalı sektörde; kaptı kaçtılar değil.

 • Sabırsızlıkla bekliyoruz. Birde Norm Ender şarkısını reklam müziği olarak alırlarsa tadından yenmez. Mekânın sahibi geri geldi……. Pist’ ten alalım, alalım. Şimdiden hayırlı olsun.

 • biliyoruz’a
  0 0

  Ali Murat Ersoy yönetim kurulunda değil ustam. Bilmiyorsun belli ki

 • Coşkun
  1 0

  Murat Ersoy yönetimde değil ama AFA hisseleri var.Sıradaki haber:

B737 uçağı tuvalet arızası nedeniyle divert etti

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.