Acentelere 1.1 milyar liralık uçak desteği

Acentelere 1.1 milyar liralık uçak desteği

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018’de Türkiye’ye hava yoluyla turist getiren A grubu seyahat acentelerine verdiği destek miktarı belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018’de Türkiye’ye hava yoluyla turist getiren A grubu seyahat acentelerine destek miktarı belli oldu. Milliyet’ten Aykut Yılmaz’ın haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2018’de Türkiye’ye hava yoluyla turist getiren A grubu seyahat acentelerine 1 milyar 134 milyon 996 bin 47 TL turizm desteği verdi. Kruvaziyer gemi ile turist getiren A grubu seyahat acentelerine verilen destek tutarı ise 14 milyon 743 bin 475 TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’ye kruvaziyer gemi ve havayolu ile turist getiren A Grubu seyahat acentelerine destek sağlanması hakkındaki tebliğ, 13 Nisan 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Tebliğ kapsamında, Antalya Gazipaşa – Alanya, Denizli Çardak, Erzurum, Eskişehir Hasan Polatkan, Isparta Süleyman Demirel, İzmir Adnan Menderes, Konya, Kütahya Zafer, Muğla Dalaman, Muğla Milas – Bodrum, Nevşehir Kapadokya, Ordu – Giresun, Samsun – Çarşamba ve Trabzon havalimanlarına tarifeli ve tarifesiz (charter), İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ise tarifesiz (charter) en az 100 yolcu taşıyan uçakla turist grubu getiren seyahat acentelerinin destekten yararlandırılacağı belirtilmişti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör