featured

AÇ TAVUK KENDİNİ DARI AMBARINDA GÖRÜRMÜŞ… İYİ PARTİ YÖNETİMİNE İKAZ…

Bu haftaki köşe yazımı yazarken bir arkadaşımız bana hepimizin yakinen tanıdığı balon haberci diye ismi çıkmış bir habercinin twitter den attığı mesajı iletti.  Beni asıl güldüren ve yuhhh yani dedirten bu mesaj değildi. Mesaj’da daha önce yayınladığı bir haberde 41 yerden maaş aldığı iddia edilen Yahya Üstün, bu iddianın yanlış olduğunu bir tek yerden maaş aldığını beyan edip yalanlamıştı.

Bu beyandan sonra balon haberleri ile isim yapan, havacılık bilgisi SIFIR olan bu habercinin Yahya Üstün’ün 41 yerden ayrı, ayrı maaş aldığını ispat etmesi lazım. (Belgeleri ile birlikte)  Bu işlem, bir gazeteci için zor olmasa gerek… Ayrıca, iddia da bulunan iddiasını ispatla mükelleftir.

Bakın ben bir haber yapıyorsam, birilerini eleştiriyorsam, bilin ki, hepsi belgelidir. Arzu edene yollayabilirim. Çünkü, Belgesiz atıp tutan kişiye müfteri denir.  Hepinizce malum sitenin malum balon habercisi boş atıp dolu tutmaya çalışacağına bulup belgeleri yayınlamalı.  

Malum site gibi, reklam aldığı Onur Air ve Atlas Global’daki gidişatı yazamayan birinin iddia ettiği bilgiler okurlar tarafından ne kadar ciddiye alınabilir?

Hep merak ediyorum. Düne kadar THY ve ortaklıklarının hepsinden ayrı ayrı aldığın reklam mamaları kesilmese idi şimdi malum sitenin malum balon habercileri olarak bunları yazabilir miydiniz? Karşı tarafı reklam vermeye zorlarsan, yarın birileri de çıkar ve sana şantajcı ve tetikçi der… 

Aklı başında ve  bir firma sana reklam verir mi? Havacılık haber sitesi açan bu malum kişinin havacılıkla uzaktan yakından ilgisi alakası var mı?  (yolcu olarak uçmaktan başka)

Hava-İş sendikası yönetimi değişip Ali Kemal Tatlıbal yönetimi geldikten hemen sonra Hava-İş yönetimine yönelik bir dolu hakaret eden (Bu yazıların hepsi bende mevcut) ama sonra bir anda dönerek Hava-İş’in yayın organı olarak çalışmaya başlayan malum sitenin balon habercisinin birkaç senedir Hava-İş’i eleştiren bir yazısı olmuş mudur? Üyelerinin hakkını doğru dürüst aramayan Hava-İş’i eleştiren bir tek yazısını bana yollayın ben kalemimi bırakacağım. Sizce neden eleştiremez? (Yorumculara bırakıyorum)

Benim yönetim kurulu başkanı olduğum AirportTV yayın yaparken, vergi borcun var diye sana benden yüksek maaş ödettirdiğimi unuttun mu? (Belgeli)  Vergi borcun olduğunda AirportHaber’in sahibi ablan değil miydi? Benim sayemde ( 0 zamanın 15.000 TL ) yüksek maaş verdirerek vergi borçlarını ödeyip haber sitesini üstüne almana kim yardım etti?

Hangi şirkette yayın yönetmeni, yönetim kurulu başkanından çok daha yüksek maaş alabilir ki? (TV’deki Maaş Skalası ve maaş alanların listesi hala bende saklı)

Ayrıca havalimanında yolcuların unuttuğu eşyaları bir şekilde alıp, satmak için Küçükçekmece’de dükkân açan sen değil misin?

Ya Merter Metro istasyonun altına bir gece yarısı kondurduğun kaçak büfe olayına ne demeli?

İYİ PARTİ’ye geçer geçmez yaptığın bu suiistimal ilerde de aynı suiistimallere devam edeceğini göstermiyor mu?

Reklam almak için randevu isterken İyi Parti’nin ismini kullandığın söylenmekte. Bu doğru mu?  

İyi Parti’nin adını da bu tür şaibeli işe karıştırdın ya pes yani… Senin neyine siyaset… Pozitifle Negatifin anlamını ilkokul çocukları bile bilirken, genel yayın yönetmenliği yapan birinin bilememesi skandaldır. (yok, öyle bir şey dersen belgesi bende)

Yazdığı ve sonra birilerinin ikazı ile sildiği aslı bende olan twit de şunlar yazılıydı. “Covid 19 test sonucum hayırlısı ile pozitif çıktı” deniyor. (Arzu edene bu cahilce iletiyi yollayabilirim)

Yerel seçimlerde CHP Küçükçekmece listesinden belediye meclis üyesi seçilip, 6 ay sonra istifa edip İYİ PARTİ ye geçen biri hem CHP’nin hem de İYİ PARTİ’nin adını da rezil ediyor.

Ey CHP ve İyi Parti yönetimi. Birini kadronuza alacaksanız araştırın be kardeşim. Manavdan domates alırken bile çürüğü var mı diye bakıp almıyoruz. Siz, İstanbul belediye meclis üyeliği için isim belirlerken kadronuza aldığınız kişilerin siciline bakmıyor musunuz?

Kim onu listesine kabul buyuruyorsa, oradan seçime girebilir. İlk önceleri AKP tarafında dolandı durdu. Aday/Adayı oldu kazanamadı. Bu sefer Binali Yıldırımın peşine takıldı. Aynı, İYİ PARTİ Başkanı Meral Akşener hanımında yanına yaklaşıp boy, boy resimler çektirdiği gibi Binali Yıldırım ile de bir dolu fotoğrafı mevcut. Şimdi siz bana malum kişinin mesleğini sorsanız ve Ticaret mi; Siyaset mi, Gazetecilik mi, Komisyonculuk mu? Yapıyor deseniz, ben hepsini birden yapıyor der ve ispat ederim

Bu nedenle, onun için İYİ PARTİ veya bir başka parti çok da önemli değil. Önemli olan ticari ilişkilerine yardımcı olunması.  

Bu malum kişi için önemli olan, ticari ilişkileri için randevu alacağı ve ticari kazanç sağlayacağı siyasi bir kimlik idi. Bu kimlik ile isteği yerden randevu alabilip ticari işleri için kullanmak. Aslında şimdiden kullanmaya başlamış olmalı

Kısaca;  Geçen hafta köşesinde yazdığı yazı, belgeli ve ispatlı illegal işlerle tanınan biri tarafından yazılmamalıydı? Bir başka isimle o yazı yazılsa idi etkili olurdu. Şimdi ise tam tersi oldu.

Yahu birini suiistimal yapmak ile suçlarken karsına ayna koy ve kendine geçmişine arada sırada bir bak. Unutmuşsundur belki de…

Hatırlatmaya çalışayım;   

Senin THY ile THK arasındaki pilot eğitimi anlaşmasında araya girip komisyonculuk yaptığını ve bu komisyonculuk sonrasında, pilot başına komisyon ödemesini (2013 yılının 340.000 TL’si) kendi hesabına yatırttığını unuttun mu? (bugünün parası ile 340.000TL kaç dolar ediyor hesaplayın)

Hesabına yatırılan bu paranın vergisini ödedin mi?

Şimdi sana komisyoncu diyenler yalan mı söylemiş oluyor? THY ve THK arasındaki anlaşmadan sen nasıl komisyon alabildin?

Bir habercinin, bu tür illegal işler yapıp sonra siyasete girmeye çalışması hem kendinin hem de mensubu olduğu siyasi partinin intihar etmesi demektir. Bu sicille IBB toplantılarında bile AKP grubunun komisyoncuyu maskaraya çevirdiklerini görmüyor musunuz?

Okumayanlar için bir daha aşağıda ki belgeleri yayınlayayım mı?

Pilot olabilmek için, babasına, anasına evini, arabasını sattırıp eğitim ücretini ödeyenlerden aldığın kişi başı komisyon senin hakkın mıydı? (Sana o mukavele yapma yetkisini kim verdi.) THY ile THK arasında ki bu suiistimalin altında imzalar var. O dönemlerde THY yönetiminde kim vardı acaba? O dönem, Bay Hamdi’nin dönemi değil miydi? Siz yorum atıp yazarsınız artık.  Bu suçlamalara cevap verilirse aynen yayınlarım.

Senin işin habercilik mi? Komisyonculuk mu?  Siyaset mi? Tekstil mi? Bitpazarı yönetimi mi? Konfeksiyonculuk mu?  Bir adını koysan keşke…

Bay Hamdi zamanında Florida’daki FITA uçuş okuluna, su anda kapanan ve Sahiplerinin Amerika’da olduğunu sandığım YEŞİL KUNDURA’ nın yakın akrabası Sevda Kutlu ile birlikte götürdüğün THY’nin pilot adayları ve Florida da bir aya yakın kaldığın üniversitede öğretim üyesi olan ve o zamanki köşe yazarınız Korhan Oyman ile işbirliği neticesinde oluşan faturayı Temel Kotil’in yüksek bularak onaylamadığını ve bu nedenle Bay Hamdi ile aralarının açıldığını biliyoruz. YALAN MI?

Şimdi THY’ye soruyorum?

Temel Kotil o faturayı neden imzalamadı? O faturada anlaşma dışında ne kadar rakam vardı da Temel Kotil tarafından imzalanmamıştı… “Kol kırılır yeni içinde kalır” demeyin lütfen bana o belgeyi yollayın ki, anlaşma dışında ekstradan ne kadar para neden istenmiş okurlarıma yayınlıyayım.. O dönem de THY yönetim kurulu başkanı kimdi acep?    

Sayın okurlarımız;

Belgeli olmayan hiçbir suçlama yapılamaz. Çünkü belge yoksa suçta yoktur. Birini suiistimalle veya bir başka nedenlerle suçlayacaksan mutlaka elinde geçerli legal belgeler ve şahitler olmalıdır? Aksi takdirde başınıza büyük bela açarsınız. THY’deki 30 yıl süren hizmetimde ne savunmam alındı ne de disiplin kurullarına çıkarıldım. ( Disiplin kurulu THY ve Sendika temsilcilerinden kuruluyor)   

Malum kişi bu aralar fena bastırıyor. Sanırım önümüzdeki seçimlerde bir kez daha seçilmeye çalışacak gibi… Kim bilir, belki de milletvekili hatta bakan olmayı hayal ediyor olabilir. Kulağıma gelen bilgilerde Ulaştırma bakanı olmak istiyormuş. (Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış) Bence İyi Parti’nin en büyük yanlışı, alelacele kadro kuracağız diyerek araştırmadan, incelemeden bazı mimli ve geçmiş sicili bozuk kişileri kadrosuna almış olmasıdır.

IBB de iken bile, meclis toplantılarında bu arkadaşa karşı büfeci, komisyoncu, şantajcı sözleri havada uçuşuyor. TBMM ye girebilse acaba ne olurdu?   Bu nedenle hiçbir parti sicili şaibeli biri ile seçim yarışına giremez. Seçici olmak zorundalar. Bu kişiyi kadrosuna alana havacılık camiasından oy çıkmaz.  Bu sayı aileleri ile birlikte 400 Binin altında değildir.

BİRAZDA GÜLELİM;

Bakın, malum kişi, Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat hanımefendiye nasıl hitap ediyor? Maşallah aşmış kendini.  Çok samimi bile olsa yine de bir hanıma hitaben yazılan bir iletide ön isimle hitap edilmez. Adamın cahilliğine bak yahu hiç tanımadığı birine  “Mine ne haber, Kemal iyi çocuktur” diyor. Bu Kemal dediği, babasının oğlu falan değil. İlker Aycı’nın özel kalemi iken TGS’ye yollanan genel müdür yardımcısı olmalı. Malum kişi, Kemal dediğine göre onunla da çok fazla samimi olmuş demektir.

Şimdi THY basın müşaviri Yahya beyin birçok yerde yönetim kurulunda yer aldığını yazıyor ve şikâyet ediyorsan, Kemal Haydar Öztürk’ün de THY dışında 9 yönetim kurulu üyeliği olduğunu da yazmalısın. ( Mine Kırıkkanat hanımefendi yazmış) Ayrıca, neden Kemal bey için Mine hanımdan ricacı oluyorsun ki? Şimdiden mi başladın aracılığa… Komisyonculuk yetmedi mi?

Neyse Mine Hanım da, gereken cevabı anında vermiş. Bu cevabı aşağıda link olarak yayınlıyorum.  

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/mine-g-kirikkanat/dar-pacali-danismanlar-ozel-dolma-kalem-mudurleri-ve-hokkalar-1825493 (tıklayın).

Ya sevgili CHP-İYİ PARTİ Sizler birini kadronuza alırken o kişinin geçmişine bakmaz mısınız? Havacılık ile ilgili bilgileri, malum kişiden alıyorsanız yanmışsınız…

Ben bile Haber sitem için alacağım elemanı araştırıp öyle karar verirken siz ne yapıyorsunuz böyle…

Aşağıda link verdiğim iletileri ben yazmadım ki, size oy vermeyi planlayan halk yazmış.      

Kısaca:  https://eksisozluk.com/ali-kidik–2378292?p=2 (tıklayın).

Siyasiler hiç buralara bakmaz mı? Adaylarının geçmişini araştırmaz mı? Toplumun adayınıza bakış acısını değerlendirmez mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

34 Yorum

 1. Abi meslektasimiz ve buyugumuz olarak seni seviyor ve sayiyoruz ama aranizdaki kisisel meseleleri okumaktan her iki sayfada da sıkıldım kendi adima. Zamaninda bu arkadasla ortaklik yaparken, ortak isler yaparken de sana gore havacilik gecmisi yoktu ama yaptiniz. Aranizdaki konu nedir bilemiyoruz ama, Ali Kidik imasi ile dolu yazilar okumak okuyucu olarak hos olmuyor, diger sayfada da sizinle ilgili olanlari ayni sekilde.. Yani ya oturun cozun aranzidaki sorunu , ya da en azindan bu ortamda birbirinize giydirmemek konusunda anlasin artik… inanin o sahsin meseleleri bizi ilgilendirmiyor… 1 kisi kaybetmek cok onemli olmasa gerek ama, bu boyle devam edecekse her iki sayfayi da takip etmeyi birakmayi dusunuyorum… Ikiniz de ajanstan aldiginiz ayni cumleleri buraya kopyalayip yapistiriyorsunuz zaten,farkiniz vardi ama son donemde farkiniz kalmadi…

  Cevapla
 2. Kıymetli büyüğüm Sefa Abi, Siz havacılık camiasına yıllarını vermiş tecrübeli, saygın bir havacı yazarsınız. Bahsetmiş olduğunuz malum şahsın ne omurga durumu havacılık camiasının bilgisi dahilindedir. Aranızdaki mevzuyu tam olarak bilmemekle birlikte, sizin sık sık yazılarınızda bu gereksiz şahsı kendi muhatap kabul etmeniz, onun kendisini de size rakip bir havacı sanmasına yarayıp, size zarar vermektedir. Saygılarımla

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Ali bey eski THY Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer’in bir kadınla olan şantaj davasında ifade tutanakları yayınlamış sonra yayından kaldırmıştın. Niye Kıdık niye. Sonra ne oldu? Ogün bey THY’den ayrılmak zorunda kaldı.Niye acaba?

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  REİSİ BEN ONLARDAN DAHA ÇOK SEVİYORUM. Ali Kıdık TV programında böyle söyledi laa valla söyledi. Tarih 10 Haziran 2018

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  O TV programında bakın ne demiş?- Binali Yıldırım’ın danışmanı olacaktım. Olmadı. Tekrar işimize döndük. ‘ Sen nasıl İYİ Partilisin Ali?

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Bu Ali Gıdık 2019’da tekrarlanan İBB seçiminden önce KRT’de Serdar Akinan’ın programına çıkmış ve ‘Elimde çok yolsuzluk dosyaları var. Seçimi etkilememek için seçimden sonra açıklayacağım.’ demişti. Aradan 2 yıl geçti . Nerede o yolsuzluk dosyaların Ali? Niye açıklamadın?

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Airkule yazarı hakkında atmıştı bu “yoksun”

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Vefat ettiği gün “ bir it geberdi” gibi bir twit atan bu şahsiyet arayışında olup bulamayan mahlukat bu hafta güya ölenlerin arkasından konuşmayan biri gibi anlatmış kendini

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Verdiğiniz linkten Mine hanımın yazısını okudum. Yazıdan ve bu malum sitenin yaptığı haberlerden anlıyoruz ki, THY’nin yönetim katında birtakım önemli kararlar alındığında bu siteye anında haber uçuran kişi Kemal Öztürk’müş. Ben de diyordumki, bu kadar gizli haberleri bu site nasıl hemen öğrenebiliyor? Şirket ne hale gelmiş yahu.

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  2013 te bankadan kredi cekip thk ya atpl ucreti yatirdik,guya egitim thy is garantili idi,demekki Ali beye de komisyon odemmis haberimiz olmadan ve bu adam Iyi parti uyesi kime guvenicez biz.Sn editor Sefa bey,dava acma hakkim var mi..Bizler pandemide issiz kaldik,harama el uzatmadik type alana kadar 4 yilimiz gecti,bu tip insanlarin bole benim yada bi baskasinin parasi ve alavere ile rahat yasamasina gonlum razi degil..Saygilar

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Vay hain vay Ali hainine bakin hele attiği zamanda mangalda kül birakmiyor

  Cevapla
 12. 3 sene önce

  çok haklısın arkadaşım bende o kacak büfe olayında Ekrem İmamoğlunun bu kacak büfe olayında neden pasif kaldığını hiç anlayamamıştım.

  Cevapla
 13. 3 sene önce

  Büfe olayını atlamayın. Bu malum şahıs büfekondu’yu kaldırtmamak için İBB zabıtalarını nöbetçi olarak koydurmuştu. Ekrem İmamoğlu bu rezalete nasıl alet oldu anlamak mümkün değil.

  Cevapla
 14. 3 sene önce

  Adama bak yaa, 30 yıllık havacıyım deyip millete ayar veriyor. Zaten bu gazeteciler her b..u bizden daha iyi bilir. Havalimanında elinde fotoğraf makinesi dolaşarak havacı olunuyorsa THY’nin bütün sık uçan yocuları (frequent flyer) havacı olmuş demektir.

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Yazınızda belirttiğiniz her şey doğru ama yetersiz. 211 ve 305 olaylarına yer vermemişsiniz. 211 goygoyculuğu yapan sizin malum site dediğiniz yer değil miydi? Ya 305 e ne demeli? Eylem yapanların resimlerini çekip Hamdi Topçu beye bizzat götüren ve onların fişlenmesine neden olan bu haber sitesi değil miydi? Sizin 211 hakkında genel kurulda yaptığınız konuşmada bu kişilerin suçsuz olduğunu söylemenize rağmen hala 211 in üstüne üstüne giden bu site acaba nasıl personelin yüzüne bakabiliyor ki? Bu kişilerin hepsi kendini temize çıkardı. Bir özür bile dilenemediler. Yazmayı unuttuğunuz veya belki de bazılarını yazmayayım diye düşündüğünüz o kadar çok olay yasandı ki. Lütfen bunları da yazın ki bu tür art niyetli soytarılar buralarda haber yapamasın. Saygılarımla

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  Zaten bu şahsın yazılarını her okuduğumda ve çevremde bu site ve şahıs hakkında hep olumsuz bir hava vardı bunu teyit ettiniz. Yazılarında siyaset öncelikli ve belli sendika yada havayollarının kötü yönetilişleri ve bulundukları durum hakkında tek bir haber yapmamakta. Her daim ve her konuda sizin yazılarınızda ve bizlerin sorularına cevap bulmak için çaba gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Benim için havacılık haber sitesi olarak sadece dikkate aldığım sizler varsınız. Sağlıcak ile kalın.

  Cevapla
 17. 3 sene önce

  Bana rezilliğin fotoğrafını çizermisin?

  Cevapla
 18. 3 sene önce

  Arkadaşlar bi karar alıp AirportHaberi kaldırın telefonunuzdan ben çoktan sildim

  Cevapla
 19. 3 sene önce

  Pandemide sendikaya giden kaptanların tesbitide Sendika kameralarınca THY ye verilmegimi? Herkez karekterinin gereğini yapıyor!!!

  Cevapla
 20. 3 sene önce

  Malum sitenin malum şahsı AZAP İa ilgili bugüne kadar ne haber yaptın? Atlas mağdurları ile alakalı ne yazdın?

  Cevapla
 21. Hafızamızı bir tazeleyeliiiim: Yahya Üstün 2016 Temmuzda 211 in işten çıkarılışı nedenleri arasında bu gurupta fetöye muzahir var diye basın bülteni yayınlayan şahıstır.Topa ilk çıkan Airport tan malum şahız oldu ve verdi çoşkuyu sonradan döndü ama birkere top taca çıktı.Topa ikinci çıkan Sendikadan post bıyık “211’e hukuki destek yok”deyip sarı sendikalığını tasdikletti. Gelelim Sefa Beye 211 ile yazısının ilk cümlesi beyler konu ile ilgili belgenizi görelim.İnsanlık böyle olur gazetecilik böyle yapılır.Not;THY 2020 yılında 211 içinde Fetöcü olmadığını,MAHKEMENİN sorusu üzerine cevap bildirdi.Herkez karekterinin gereğini yapmış oldu.

  Cevapla
 22. Sene 2012. Grev yasağıyla ilgili eylem var. Malum sitenin elemanları orada. Şakır şakır fotoğraf çekiyorlar. Sonra o fotoğraflar bay Hamdi’ye götürülüyor. Bay Hamdi çok sevdiği Emine Lim’i ve diğer kabin yöneticilerini çağırıyor. Tek tek eylem yapanları saptayıp 305 kişiyi SMS ile işten atıyorlar. İşte bunlar insanların ekmeği ile böyle oynuyorlar. Ahlaksızlık diz boyu

  Cevapla
 23. 3 sene önce

  Bu yazıdan sonra o sitede yazanlar utanmış mıdır acaba? Yoksa patronlarını savunmaya mı geçecekler arsızca?

  Cevapla
 24. 3 sene önce

  Bu şahıs İBB meclis üyesi. Başka konuda bilgisi olmadığı için her toplantıda sözü % 10 bildiği havacılığa getiriyor. Düşünün İstanbul’da deprem sorunu var, açlık var, yoksulluk var, covid var, trafik var, kanal-istanbul var. Adam söz alıp DHMİ sözleşmelerinden bahsediyor. Sahi İYİ PARTİ nereden buldunuz bunu?

  Cevapla
 25. 3 sene önce

  Kimlerin kanına girdi, vebalini aldı bu operasyonel site. Yok kokpitte fotoğraf çektirdin, yok bilmem ne yaptın. Kimi öldü, kimi işten atıldı bu arkadaşlarımızın. Bu malum sitenin yatacak yeri yok. Bir zamanlar Hamdi’ye küfrederlerdi, sonra Hamdi’ci oldular. Niye acaba???:)))) İnsan para için bu kadar bayağılaşır, adileşir ve küçülür mü? Aynaya bakın airzortçular bakalım aynadakini görünce utanacak mısınız?

  Cevapla
 26. 3 sene önce

  Aşşağıda uzunca yazan arkadaşıma kesinlikle katılıyorum artık hiçbir şeyin tadı kalmadı yaşama şevkimizi aldılar 30 yaşına geldik hala hayata başlayamadık.Neden tepedekiler aşağıdaki insanlara bakmıyor neden Atlas ve Onurair in sahiplerini çağırıp ödeyin işçinin hakkını denmiyor.Yoksa tepedekilerdemi nemalanır bu iflaslardan?

  Cevapla
 27. 3 sene önce

  Sefa bey,siz geçmiş yıllarda Yahya Üstün ile ilgili bir yazı yazmıştınız 15 Temmuz işgal/darbe girişimi gecesi attığı tweet ülkemizde yaşayan”POLİTİK İÇ HUZURSUZLUK”tan dolayı aksayan değerlerimiz diye devam ediyordu.Şimdi sizin bu şahısla ilgili görüşlerinizi ne değiştirdi? Ayrıca bu şahıs daha önce ki yıllarda sadece Thy’den değil kayyumdan da para aldığını lâkin cüzzi (birkaç sene önce 7bin küsur) olduğunu söylemişti.(Twitter’da var) Ayrıca o 41 e bir de TBF ekleyin lütfen! Sizce de ülke de bu kadar işsiz varken yazık değil mi bütün yükü(parayı) bir kişiye yüklemek?

  Cevapla
  • Yönetici 3 sene önce

   Ben Yahya üstün ile ilgili bir yazı hiç yazmadım. Yahya Üstün ün kendi attığı twiti paylaşmış olabilirim. Yahya bey bir çok yerde kayyum olduğunu ama bir tek yerden kayyum ücreti aldığını zaten açıklamıştı. Ancak 41 yerden maaş alınıyor havası yaratılıyor. Ayrıca konu Yahya Üstün de değil. Konu 41 yerden maaş alma saçmalığı. İşte o 41 yerden aldığı maaşları yaz demek istedim. Sefa İnan

   Cevapla
 28. 41 uyelikbilgisinde herkesin gozden kacirdigi veya cerpittigi nokta su; Adi gecen Yahya isimli sahis TMSF’deki 40 sirkette kayyum. Thy’nin 1 istirakinde de Yk uyesi. Peki gelsin sorular; neden bir kisiyr 40 kayyumluk verilir? O kisi neden kabul eder? Ustelik Ak Partili bir suru beyaz yakali eski IBB calisani issiz iken? Olay maas degil, o sirketlere alinan hizmetler, ihaleler, ise adam alimlari vs. Buralardaki hacim herhalde maasin cok uzerindedir. Peki Yahya isimli sahsi kim 40 yere kayyum yapmis? En yakin Kartalli arkadasinin kim oldugunu bilen soruya cevap verir. Tmsf baskani, Ilker isimli Thy YK Baskani, tmsf baskanini atayan eski bakan Canikli; hepsi Giresunlu. vs vs. Allah kamudan calana yemeyi nasip etmesin caldiklarini ve gucu yettigi halde hirsizliklara engel olmayanlara hakettiklerini tam cikarsin tez zamanda karsilarina

  Cevapla
 29. 3 sene önce

  Unuttuğun bazı yaşanmış olaylar var abi Pegasus kaptanının kokpitte fotoğraf çekti diye adamı rezil eden ve hastalanıp ölmesine neden olan, sonra kaptan ölünce de onu badem göz yapan kişi bu değil miydi

  Cevapla
 30. 3 sene önce

  Abi vicdanı olan aklı başında insanlar herşeyi görüyor biliyor sen merak etme. Cahile , duymak istemeyene ne anlatsan boş. Öyle bir döneme denk gelmişim ki 25 yasimda hayattan soğudum. Öyle bir lisans egitimi almisimki kendimi lise mezunu vasifsiz biri gibi hissediyorum. Oyle bir meslek secmisimki hasta yataginda komadaydi pandemiyle hakkin rahmetine kavustu. Oyle bir ulkede yasiyorum ki ne is var ne aş ne huzur ne umut ne gelecek. Abi seni tanımıyorum lakin her zaman gerçekleri eğip bükmeden sonucu ne olursa olsun doğruyu konuşan hak hukuk bilen vicdanli birisin. Abi artık tek hayalim yurtdisina gitmek gerekirdr anssagıdan 0 dan baslamak ama artık bu mide bulandırıcı olayları görmek istemiyorum. Küstürdüler abi, cok çektirdiler. Herşeyimizi aldılar umutlarımızı hayallerimizi bile. Kimse duymuyor sesimizi. Gençler olarak bıktık artık bıktık yeter. Abi iş yok , benim liyakatimin olduğu çalışmam gereken işde haketmeyen insanlar var ben göz göre göre hergün eriyorum. Kim vercek abi bunun hesabını. Airportta eleştirmişler ölünün arkasından konuşulmaz, ramazanda kötü söz söylenmez. Hergün çektiğimi brn bilirim. yasamak istemiyorum artık.Pandemiden iş yok güç yok. Ailemde borç içinde eve haciz geldi gelecek. Bir yerden borc alıp baska yere veriyoruz. Sıcacık evlerinde netflixde cirit atarken her ay maaşı alıp tık atmden ceksem bende rahmetle anarım. Hayatımı çaldılar diyorum adam bana demagoji yapıyor örf adet diyor. Abi bu topraklarda adalet varmı cunku ben dogdugumdan beri hic gormedim. Bu topraklarda hıcbırseyın duzelecegine dair umidimde kalmadı. Öyle bir soguttularki ülkeye millete dair en ufak bir aidiyet kalmadı. Zaten bizede kimsenin sokak köpeği kadar değer verdiği yok. Hayatım boyunca bu yasadıklarımı unutmucam abi. Sokakta aç da kalsam zalime boyun egmicem gerçekleri korkmadan bagıra bagıra soyleyecegım. Bir canım kaldı onudamı alcaksınız.Bu toprakları ümit çoktan terketti, twk umudum bu ulkeden kurtulmak ve insan gibi yaşayabilecegim hak hukuk yenmeyen, liyakat sahibi insanların göreve geldiği vatandaşına gencine değer veren bir ülkede yasamak. Keşke boyle yapmasalardı sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz şöyle şöyle sıkıntılar yasıcaz ama bu zor gunleri hep beraber yardımlasarak atlatıcaz denseydi. Birisi zenginlik satafat ıcındeyken dıgerı pazarın çöplerini toplamasaydı. İşi ehli alsaydı. Adam kayırma torpil hak yene olmasaydı. Biz gencler olarak dımdık ayakta dururduk mılletımıze ülkemize sarılırdık. Biliyorum yutdısına cıkamazsam 2025 e kadar işe giremeyecegim ve o tarihte 30 yasıma gelmis oldugum ıcın meslek hayatım baslamadan bitecek. Yazık emeklerime yazık , çabalarıma umutlarıma hayallerime. Böyle olmamalıydı

  Cevapla
 31. 3 sene önce

  Çok ağır bir yazı olmuş.Yenilir yutulur şeyler değil bunlar.

  Cevapla
 32. 3 sene önce

  Bırak Sefa abi saygıdeğer adamsın sen su akar yatağını bulur it ürür kervan yürür Ahmet Karaman bey’in arkasından konuşan o kadar kahpe insan müsvettelerinin olduğu bir ortamda size de çamur atmak kolay geliyor bu hadsizlere. Bir teknisyen olarak utanıyorum bu camiadan Allah bunların şerrinden korusun bizleriher şeyi bir rahmetliye fatura ettiler yazıklar olsun şirketin bir kuru simitini eminönü martısı gibi kemiren muhtaç zavallılar şimdi atıp tutuyorlar Thy teknik omurgasız insanlarla dolu onurlu insanlara lafım yok Mekanı cennet olsun inşallah Ahmet KARAMAN kalbimizde yaşıyorsun ruhun şad olsun mekanın cennet olsun Unutanın kanı kurusun.

  Cevapla
 33. 3 sene önce

  Eee Paşam, niye anlattığın kadar kıyak yaptın o kişiye?

  Cevapla