ABD’ye kızdı, çocuklarının pasaportlarını yaktı

ABD’ye kızdı, çocuklarının pasaportlarını yaktı

Adana’da 2 çocuğu ABD vatandaşı olan Ahmet Çolakerol, yaşanan vize krizine tepki göstererek çocuklarının pasaportlarını yaktı.

Osmaniyeli Ahmet Çolakerol (43) ile Asuman Çolakerol (40), 17 yıl önce 45 günlük evliyken tatil için gittikleri Amerika Birleşik Devletleri’nin ( ABD ) New York eyaletinde kalmaya karar verip orada işçi olarak çalışmaya başladı. Bu sırada çiftin Raziye Aleyna (16) ve Ömer Tarık (12) isimli 2 çocukları oldu.

Yasa gereği Çolakerol çiftinin doğan 2 çocukları Amerikan vatandaşı oldu. 2007 yılında ise Çolakerol ailesi iş kurmak için Adana’ya temelli dönüş yaptı.

Toplam 3 çocuğu olan ve 2 çocuğu çifte vatandaş olan Ahmet Çolakerol, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası çocuklarının Amerikan vatandaşı olmasını istemezken, 9 Ekim’de başlayan vize krizinin ardından evlatlarının pasaportlarını yakmaya karar verdi.

 

 “Avrupa ve Amerika, FETÖ terör örgütünün merkezi”

Çocuklarının vatandaşlık pasaportlarını yakmadan önce açıklamalarda bulunan Çolakerol, “Biz Amerika’ya yıllardır müttefik gözüyle bakan ve gerçekten seven insanlardık. PKK ’nın altından Amerika çıktı. Amerika PKK’ya devlet kuruyor. Avrupa ve Amerika, FETÖ terör örgütünün merkezi haline geldi. Bunların arkasından vize krizi çıktı bir de. Vize krizi ne demek. Şimdi benim vatandaşıma sen Türk vatandaşıma vize uygulaması yapıyorsun. Bir dakika Amerika sen kimsin ya” diye konuştu.

“Artık uyandık, ihtiyacımız yok”

Ahmet Çolakerol, çocuklarının resmi olarak da ABD vatandaşlığından çıkartılması için devletten yardım isteyerek, şunları kaydetti:

“Şimdi pasaportları yakacağım. Memleketin üniversiteleri bize yeter. Amerika’ya gidip doktora, mastır yapmasınlar. Bizim safımız belli. Biz devletimizin yanındayız. PKK terör örgütü açıklaması yaptılar. Bunu bilmiyor musun. Ayağındaki botlarına kadar senin. Zırhlı araçlarına kadar senin. Kimi kandırıyorsun. Artık uyandık. İhtiyacımız yok. 2 tane çocuğumun pasaportlarını yakacağım. Resmi olarak da çıkartılmasını istiyorum. Hiçbir gereği yok. Bu memleket bize yeter.”

“Sen kimsin de vize sınırlaması yapıyorsun”

ABD’nin tavırlarının da yanlış olduğunu ifade eden Çolakerol, kendisine ABD’de vatandaşlık verilmediğini de belirterek, “Biz sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde Türk değiliz her yerde varız. Amerika’nın bu tavırları çok yanlış. Sen kimsin de vize sınırlaması yapıyorsun. Niye ben Amerika vatandaşı değilim ama çocuğum Amerika vatandaşı. Çünkü benim çocuğum orada onlara göre asilime olacak Amerikan hayranı olacak sonra gelecek Türkiye’de Amerikalıların lehine emperyalizmin, kapitalizmin uşaklığını yapacak. Yok böyle sistem” açıklamasında bulundu.

Ahmet Çolakerol, konuşmasının ardından çocuklarının pasaportlarını ateşe verdi.(Milli gazete)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.