featured

ABDİ PESOK HAVA-İŞ TE

Hava İş te yeni dönem başlıyor. İbrahim Öztürk ve Atilay Ayçin ekiplerinde görev yapan Avukat Abdi Pesok şimdi de Ali Kemal Tatlıbal ekibi ile çalışacak. Mevcut Hava-İş sendikasının toplumculuk ve siyasi yapısı bilindiğinden zamanının solcu Hava İş lerinin vazgeçilmez avukatı Abdi Pesok ile çalışması çok manidar bulundu. THY işvereninin bu transfere nasıl bakacağı merak konusu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. İşten atılanların sırtından son 15 yılda en az 5 trilyon komisyon aldı. % 10 Abdi, Mecidiyeköy’de 1.000 metrekare ofise taşındı. Oğlanı da Avukat yaptı.Şimdi paralar suyunu çekti herhal, yine kürkçü dükkanına döndü. İşten atılacak garibanları dört gözle bekliyor.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Sendika ve işveren arasında unutulan işçilerin yanında olacak bir avukat olarak bakmak yerine yıllardır işçiler için savaşan ve duruşu net bir avukatı hemen karalamak kolaydır.

   Cevapla
 2. Türk işin baskısıyla geri döndü
  Yoksa havaiş sendikası kabul etmeyecekti

  Cevapla
 3. 6 sene önce

  Atilay cok mu kırmiziydi?

  Cevapla
 4. Sefa bey sorum size:
  İşveren yanlısı sarı bir sendika ile anlaşan bir avukata işe iade davası emanet eden biri ne yapmalıdır?
  Şahsen ben Abdi bey’i böyle birşey için müvekkiline zarar verecek ve ismini lekeleyecek bir pozisyona yakıştıramıyorum. Bence yapmaz ama sizin yorumunuz nedir? Abdi bey bu kişilerin avukatlığından çekilmeli mi?

  Cevapla
 5. Bu nasıl mesleki ahlak.Avukatsın anladık anlamasına ama yine de sol kökenli bir avukatın sarı sendikanın avukatlığına soyunması mide işi olmalı. Her Avukat her davayı almıyor. Vizyon meselesi

  Cevapla
 6. Omurgasızlık başa bela

  Cevapla