ABD'de Pilot ve Köpeği Okyanusa Düşen Uçaktan Yüzerek Kurtuldu

ABD’de Pilot ve Köpeği Okyanusa Düşen Uçaktan Yüzerek Kurtuldu

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir pilot ve köpeği, Santa Monica’dan Long Beach’e doğru seyahat ederken içinde bulundukları tek motorlu uçağın okyanusa düşmesi sonucunda kıyıya yüzerek kurtulmayı başardılar.

Los Angeles Şerif Ofisi’nin verdiği bilgiye göre, 14 Nisan Pazar günü yerel saatle 17.22’de, bir uçağın Los Angeles Trump Ulusal Golf Kulübü’nün karşısındaki okyanusa çakıldığı ihbarı yapıldı. Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından yapılan açıklamaya göre, uçak yerel saatle 17.15 civarında düşmüştü. Pilot, uçak düşmeden önce motorla ilgili bir sorun yaşadığını rapor etmişti.

Olay yerine gelen ekipler, uçağın pilotu ve köpeğinin kıyıya yüzmeyi başardığını tespit etti. Hafif yaralanan pilot ve köpeği, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından ilk yardım uygulanmak üzere tedavi altına alındı.

ABD Sahil Güvenliği’nden bir sözcü, pilot ve köpeğinin güvenli bir şekilde yüzebildiğini doğruladı. Kaza anında pilotun Santa Monica’dan Long Beach’e doğru seyahat ettiği belirtildi. Uçak, olayın ardından batmıştı. FAA, olayla ilgili soruşturma başlattı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir