ABD yolcu sayısı bir günde iki milyonu aştı - Airline Haber

ABD yolcu sayısı bir günde iki milyonu aştı

Amerika Birleşik Devletleri hava yolculuğu pazarı toparlanmaya devam ediyor. 11 Haziran Cuma günü, Mart 2020’den bu yana ilk kez, Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) iki milyondan fazla yolcunun güvenlik kontrol taramasından geçtiğini bildirdi. Bu inanılmaz sayı, 2021’de eğlence amaçlı seyahat edenlerin gücünün göstergesi ve havacılık endüstrisinde süregelen toparlanmanın bir kanıtı.

11 Haziran Cuma günü 2.028.961 yolcu bir TSA tarama kontrolundan  geçti. 8 Mart 2020’den bu yana ilk kez yolcu sayısı bir günde iki milyonu aştı.

ABD yolcu sayıları, ham sayılarda hala kabaca %25 düşüşte. Bu, seyahatte bazı tereddütlerin devam etmesi ve iş amaçlı seyahat edenlerin henüz yaygın bir geri dönüşünün olmaması ile açıklanabilir. Özellikle Avrupa ve Asya’ya yapılan uluslararası seyahatler kısıtlı olmaya devam ediyor.

2019 yolcu seviyeleri, bir ölçüt olarak kullanılıyor. Bu seviyeleri kullanarak, ABD’nin hala gitmesi gereken bazı yollar var. Neyse ki, sayılar iyi yönde gidiyor. En büyük iyileşme alanı hafta içi günlerde yatmaktadır. Salı ve Çarşamba günleri yolcu sayısı artış eğilimi gösterirken, bu günler yoğun iş seyahati günleridir.

Yoğun hafta sonu seyahatleri kesinlikle havayollarının toparlanmasına yardımcı oluyor, ancak hafta içi seyahatin dönüşü, daha yüksek getirili iş seyahati yapanlar sürdürülebilir işletme ekonomisine yol açacaktır. Çoğu havayolu şirketi, üçüncü ve dördüncü çeyreklerin bu yolcuların uçtuğunu görmenin kilit rol oynadığını kanıtlayarak, iş seyahatinde sürekli bir iyileşme bekliyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

American Airlines ve Virgin Atlantic, İngiltere’den elektrikli hava taksileri sipariş etti

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.