ABD VİZE KONUSUNDA YUMUŞAMAYA BAŞLADI

ABD VİZE KONUSUNDA YUMUŞAMAYA BAŞLADI

Vize krizi ile ilgili son dakika gelişme! ABD sınırlı vize vermeye başladı

ABD ile Türkiye arasındaki vize krizinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Son dakika habere göre, ABD temsilcilikleri vize konusunda sınırlı hizmet vermeye başladı. ABD Büyükelçiliği Vize Bilgi Servisi’nin vize başvurusu yapan vatandaşların başvurularına mail olarak yanıt verdiği öğrenildi.. Büyükelçilikten yapılan açıklamada “Başvurular başlıyor ama randevular gecikebilir” denildi. Türk kaynakları da, Türkiye’nin de ABD’yle benzer adımlar atabileceğini ifade etti.

“Türkiye’deki ABD misyonu, sınırlı ölçüde vize başvurularını kabul etmeye başlamıştır. ABD’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri artık yeniden randevu alabilirler. Ancak, sınırlı sayıda randevu verilebileceğinden normalden daha uzun bir bekleme süresi olabilir. Bazı durumlarda acil randevu alınabilir. Eğer acil bir seyahatiniz söz konusu ise ve istediğiniz tarihe randevu alamıyorsanız, lütfen boş olan en yakın tarihi seçiniz ve ardından acil başvuru için gereken adımları izleyiniz. Acil başvuru talebinde bulunurken lütfen seyahatinizin neden acil olduğunu açıklayınız ve önceki randevunuzun iptal edildiğini belirtiniz.”

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN FLAŞ AÇIKLAMA

Vize krizi sonrası bugün yaşanan gelişmelere ilişkin ABD Büyükelçiliği, “Türk hükümetinden güvence aldık. Gözaltı-tutuklama öncesi haber verilecek” açıklamasını yaptı. Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.