ABD uçuşlarını askıya aldı…

ABD uçuşlarını askıya aldı…

ABD Ulaştırma Bakanı Elaine Lan Chao, güvenlik gerekçesiyle Venezüella’ya uçak seferlerinin askıya alınması emrini verdi.

ABD ‘Venezüella bağlantılı’ iki şirket ve iki gemiyi yaptırım listesine ekledi
Chao, “Kamu çıkarlarının, ABD ve Venezuela havaalanları arasındaki hava ulaşımının derhal askıya alınmasını gerektirdiğini kabul ediyorum. Bu yüzden 44907(e) maddesi gereği tüm Amerikan ve yabancı havayolu şirketlerinin Venezüella havalimanlarına veya havalimanlarından yolcu taşıma yetkilerini askıya alıyorum” diye açıkladı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da, “ABD İç Güvenlik Bakan Vekili Kevin McAleenan, Venezüella’daki durumun yolcuların, uçuş ekibinin ve mürettabatının emniyeti ve güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, ABD ve Venezüella arasındaki tüm ticari ve kargo uçuşlarının askıya alınmasına karar verdi” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun söz konusu kararı onayladığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın da uygulamaya koyduğu belirtilen açıklamada, “Bu karar Venezüella’da devam eden siyasi istikrarsızlığa ve yükselen tansiyona dayanmaktadır. Ayrıca bu karar bu ülkeye yapılacak uçuşların kaçınılmaz riskiyle ilgilidir” değerlendirmesinde bulunuldu. Açıklamada, Venezüella’daki şartlar iyileşene kadar uçuşların askıda kalacağı belirtildi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.