ABD İran’a Uçak Satacak

ABD İran’a Uçak Satacak

ABD Devlet Başkanı Obama, İran’a sivil yolcu uçağı ihracatına izin veren kararı onayladı.

Beyaz Saray yetkililerinin dün yaptığı açıklamada, İran’ın anlaşma kararını uygulaması yönünde böyle bir kararı aldıklarını bildirildi.

İran Ulusal Güvenlik Danışmanı Ben Rhodes “Neredeyse nükleer anlaşma dahilinde adımlar tamamlandı. Yaptırımların nispeten önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Nükleer anlaşma, İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Çin ve Almanya arasında yürütülen ve iki yıl süren müzakerelerin ardından 14 Temmuz 2015 tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da imzalanmıştı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

Eee, hadi “hayırlı uğurlu olsun!” diyelim ama ben İran’daki havayollarının paldır küldür Boeing’in kapısında kuyruk olacaklarını pek zannetmiyorum. zaten, daha önce açıklandı: herhalde ağırlıklı olarak iç hatlar için bir miktar us Sukhoi yapımı Superjet alacaklar. Saı belirsiz ama zaman içinde hatırı sayılır bir sayıya ulaşabilir. Daha sonra iki büyük İran Havayolu (IranAir & Mahan) özellikle mevcut ya da açacakları yeni Avrupa parkurları için ellerindeki tarihi eser filoları yenilemeye girişeceklerdir ki bunlar da ağırlıklı olarak Airbus ekipmanlıdır. İran’ın Avrupa ülkeleriyle olan siyasi ve ticari ilişkileri, ABD ile olanlardan daha iyidir ve yine tahminimce İran ileride tekrarlanabilecek bir ambargo olasılığına karşın Airbus… Devamını oku »