ABD gelecek hafta Türkiye’ye yaptırımlarını açıklayacak

ABD gelecek hafta Türkiye’ye yaptırımlarını açıklayacak

Bloomberg’den S400 iddiası: ABD gelecek hafta Türkiye’ye yaptırımlarını açıklayacak!

Ankara ile Washington arasında büyük bir gerilime sebep olan S400’ler önceki gün Türkiye’ye teslim edildi… Fakat Türkiye ile Rusya’nın yakınlaşmasını istemeyen ABD yönetiminin Türkiye’ye yönelik yeni yaptırımlar almayı kararlaştırdığına dair iddialar ortaya atıldı. ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg’e konuşan kaynaklar, “3 alternatif yaptırım planından biri seçildi” ifadesini kullandı. Gelecek hafta açıklanması beklenen yaptırımlar için Trump’ın onayının alınması gerekiyor.

ABD’nin itirazlarına rağmen satın alınan S400’ler, Ankara-Washington hattındaki gerilimi artırmaya devam ediyor… Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı hava savunma sistemi ile ilgili ABD’nin Ankara’yı “cezalandırmak” istediğini yazan medya kuruluşu Bloomberg, gelecek hafta Türkiye’ye yönelik yaptırımları da açıklayacağını öne sürdü.

“Trump’ın yardımcıları Rus füzelerini satın aldığı için Türkiye’yi cezalandırmak adına yaptırımları seçti” başlığıyla ve Nick Wadhams imzasıyla yayınlanan haberde, konuyla ilgili olan bazı kişilerin görüşleri isimleri verilmeden yer aldı. Trump yönetiminin CAATSA (ABD’nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası) kapsamında yaptırım uygulama kararı aldığı ve 3 farklı yaptırım senaryosundan birini seçtiğini belirten yetkililer bunlardan hangisinin seçildiğini ise açıkça söylemedi.

blank

Bloomberg’e ismini açıklamadan konuşan kaynaklar, yaptırım planının belli olduğunu ama ABD Başkanı Trump’ın onayının alınması gerektiğini söyledi.

15 TEMMUZ’U BEKLİYORLARMIŞ!

Makalede, “Konuyla ilgili kişiler, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekibinin Rus savunma sisteminin parçalarını satın alan Türkiye’yi cezalandırmak için yaptırım paketi konusunda anlaşma sağladı ve bu plan ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacaklar. Bu plan Trump’ın onayını almalı. Konuşanlardan biri, yaptırımların gelecek haftanın sonuna doğru açıklanacağına dair bir yaklaşım olduğunu söyledi. ABD yönetiminin, pazartesi gününün yani 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’nün beklenilmesini istediği ve daha sonra açıklama yapacağı öne sürüldü. Bunun sebebinin de kanlı darbe kalkışmasının arkasında ABD’nin olduğuna dair spekülasyonların artmasını engellemek olduğu öğrenildi” ifadesi kullanıldı.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, “Bu plan Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nin yetkilileri arasında görüşüldükten sonra geliştirildi. Bu plan Trump’ın ve baş danışmanlarının onayını bekliyor” dedi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Turk

birseyi cok merak ediyorum.. biz osmanli torunuyuz demiyor muyuz mehterlerle gezmiyor muyuz ? amka.(amerka) kim ? neden bu kadar göbekten bağlıyız bir Allahin kuluda cikip demiyor sis 13 saat uzakta bir kitadasiniz. bize siniriniz bile yok bizim insanlarımızı oldurenlere yataklık ettiniz ! bütün üstlerinizi ve nükleer silahlarinizi ülkemizden çıkartin. gerekirse kore gibi yasayalım ama somurge gibi yasamayalim.!! cok mu baglisiniz ????? ne bunun zorlugu nerede milliyet duygunuz ?
bu ülkede amerikadan cekinen tek kesim zengin ve varlikli yasayan kesim çünkü onlarin kaybetmekten korktugu cok seyleri var..