ABD FIRST LADY’SİNİN UÇUŞ MASRAFLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

ABD FIRST LADY’SİNİN UÇUŞ MASRAFLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

Askeri kayıtları inceleyen Wall Street Journal’ın (WSJ) verdiği rapora göre; Melania Tump Haziran 2017’de Beyaz Saray’a taşınmadan önce, 3 ay hava kuvvetleri jetleri ile 21 kez yolculuk yaptı.

Bu süre zarfında, hava kuvvetleri jetleri New York’taki LaGuardia Havaalanı’na en az 19 kez uçmuş.

Ayrıca, Florida’nın Palm Beach yerleşim merkezinde Donald Trump’ın Mar-a-Lago tesislerindeki evine de birkaç kez gitmiş.

Melania Trump’ın, Hava Kuvvetleri ile Beyaz Saray’a gidiş dönüş uçuşlarının maliyeti 675,000 dolardan fazla olduğu söyleniyor. Ortaya çıkan askeri kayıtlara göre; First Lady’nin Washington DC’e ye taşınıp Beyaz Saray’a yerleşmesinin faturası böylesi bir yeküne ulaşmış.

Oysa, Cumhurbaşkanı seçilmeden önce Trump, bir Selefi olan Barack Obama ve eşi Michelle’ın hava kuvvetleri jetleri ile yaptıkları gezileri sıklıkla eleştirirdi. 2012 Yılında  Michelle Obama’yı 83.000 $ ‘lık bir maliyetle Colorado’ya kayak gezisi yaptığı için yerden yere vurmuştu. Bunun içinde, Gizli Servis’in koruması, konaklama, uçuş ve diğer ulaşım maliyetleri de mevcuttu.

Beyaz Saray sözcüsü Stephanie Grisham, Melania Trump’ın gezi masrafları hakkında yorum yapması istendiğinde WSJ’ye verdiği demeçte:
“Bayan Trump’ın yönetimin ilk birkaç ayında oğlu okulu bitirinceye kadar, New York’ta yaşadığı bir sır değil. Başkanın eşi, Trump ailesinin seyahat masraflarına dikkat etmeyen tek ferdi de değil” yorumunda bulundu.

Başkanın en küçük kızı Tiffany Trump’în erkek arkadaşı ile Berlin’de 10 günlük yaz tatilinin, vergi maliyeti 22.000 dolardan fazlaydı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.