A380 GÖVDE MONTAJ AŞAMASI (VİDEO)

A380 GÖVDE MONTAJ AŞAMASI (VİDEO)

Hamburg’da üretilen uçak gövdesi son montajın ilk aşaması için Toulouse’a gönderiliyor. İngiltere’de üretilen kanat bölümleri de Airbus’ın Hamburg tesisinden Toulouse’a gidiyor. Gövde ve kanatlar Avrupa’daki üretim sahalarından, özel olarak görevlendirilmiş üç gemiden oluşan nakliye ağı vasıtasıyla sevk ediliyor.

Montaj sonrasında, gövdenin beş kısmının her biri mühendisler tarafından test edilen uçak, boya ve kabin döşemesi için Hamburg’a gönderiliyor. A380 uçağı 3.150 metrekarede yani yedi adet profesyonel basketbol sahası genişliğindeki alanda 30 kişi tarafından yaklaşık 10 günde boyanıyor. Uçağa beyaz rengini vermek için 500 kilogramdan fazla boya gerekiyor.

Emirates’in ayrıcalıklı uçuş sunan kabin döşeme işlemi ise montaj sürecinin son aşamalarında yapılıyor. Emirates A380’in 550 metrekarelik kabin alanının döşenmesi 33 iş gününü alıyor. Bu işleme tüm koltuklar, mutfak, kabin ekibinin dinlenme alanları, first class’taki duş ve spa ile özel süitleri, business class kabininin arkasında bulunan dinlenme salonunu ve tüm kabinlerdeki ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice da dahil.

BİRLİKTE İZLEYELİM

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.