featured

A321, kabindeki duman nedeniyle divert etti

 

Las Vegas’den Charlotte’a, AA-2930 sefer sayılı iç hat uçuşunu gerçekleştiren N552UW tescil isimli American Airlines Airbus A321-200, Phoenix’in yaklaşık 150nm kuzeydoğusunda FL320 yükseklikte idi.

Yolcu kabinde duman oluşması üzerine kokpit ekibi, Phoenix’e divert etmeye karar verdi. Uçak, yön değiştirme kararından yaklaşık 30 dakika sonra Phoenix’in 07L pistine güvenli bir şekilde indi.

Kokpit ekibi inişten sonra acil servislere iniş takımlarında, motorlarda herhangi bir duman görülüp görülmediğini sordu, acil servisler buraların iyi göründüğünü bildirdi.

Kabin memurları, duman kokusunu ve hala kabinde dumanın bulunduğunu bildirdi ve duman medeniyle oluşan baş ağrısından şikayet ettiler.

Uçak aprona taxi yaparken uçağın arkasından gelen acil servisler sağ motordan (V2533) biraz beyaz duman geldiğini bildirdi.

Kapıya geldikten sonra uçağı havalandırmak için kabinin tüm kapıları açıldı ve yolcular körük aracılığıyla uçaktan ayrıldılar.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ american airlines

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir