A320neo ile İlgili Kötü Haberler

A320neo ile İlgili Kötü Haberler

Geçtiğimiz pazar günü Frankfurt-Hamburg arasında ilk ticari uçuşunu yapması planlanan A320neo’nun uçuşu bir gün ertelenerek Pazartesi’ye bırakıldı. D-AİNA kuyruk tescilli ve Lufthansa’ya ait olan uçak, uçuştan önce Lufthansa teknisyenleri tarafından son kez kontrol edilirken motorda Ventil arızasına rastlandı.

Pazartesi gününden bu yana uçuşlarına başlayan A320neo’dan Lufthansa son derece memnun kalırken, Qatar Airways A320neo’nun sıcak havalardaki performansından memnun olmadığını açıkladı. Aslında ilk A320neo, Qatar Airways’e teslim edilecekti fakat sıcak havalarda yeni PW1100G motorlarında performans sorunu iddiasıyla A320neo teslimatını ertelemiş ve düzeltilmesini istemişti.

YORUMUM

A320neo ların motorları PW1100G ( GEARED) motor. sadece neo lar için üretilmiş değişik bir jet motoru. Sanırım en kısa zamanda sıcak havalarda yaşanan bu sorun çözülür.

Bu arada THY Pratt Whitney motoru tercih etmişken Pegasus’un A320neo ları CFM Leap motorlu olacak.

Sefa İnan

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
A330cu

Lufthansa A320NEO larını full economik cabin config.düzenlemiş yakın mesafelere şimdilik kullanıyor,çok ekonomik bir motor Qatar ın dediği gibi +45 C den sonra motorlar downgrade moda geçiyor ,arap ülkelerinde sıkıntı olur gibi Avrupa için ideal bir motor,AirAstana (Kazakistan )da bu motoru tercih etti,bakalım bizim TK için hayırlısı.:-)))