9. ICAN Konferansı’nda Türkiye havacılık anlaşmalarını revize etti

9. ICAN Konferansı’nda Türkiye havacılık anlaşmalarını revize etti

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 9. ICAN-Uluslararası Sivil Havacılık Müzakereleri Konferansı’nda 19 ülke ile ikili havacılık müzakeresi gerçekleştirdi.

Dünya genelinden 70 ülkenin katılımı ile Bahamalar’ın başkenti Nassau’da 5-9 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenen ICAN Konferansı’na Türkiye’yi temsilen Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici’nin başkanlığındaki heyet katıldı.

ABD, Avustralya, Bangladeş, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Haiti, İspanya, Kanada, Malezya, Namibya, Nijerya, Nikaragua, Norveç, Pakistan, Seyşeller, Singapur, Sri Lanka, Suudi Arabistan ve Tanzanya sivil havacılık heyetleri ile ikili müzekerelerde bulunan Türk heyeti, sefer ve uçuş noktalarının arttırılması ve sivil havacılık alanında işbirliği konusunda temaslarda bulundu.

Bu müzakereler kapsamında, Namibya, Nijerya, Nikaragua ile daha önce parafe edilmiş Hava Ulaşım Anlaşmaları imza altına alınırken, Avustralya, Bangladeş, Benin, Haiti, Nijerya ve Tanzanya olmak üzere 6 ülke ile Mutabakat Zaptı imzalandı.

Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Malezya, Pakistan, Seyşeller, Singapur ile de toplantı tutanağı imzalanarak görüş birliğine varılan hususlar kayıt altına alındı ve ABD, Kanada, Norveç, Suudi Arabistan ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Müzakereler sonucunda; toplamda 34 frekanslık ilave uçuş hakkı elde edilmiş, 1 yeni nokta belirlenmiş ve bir öte nokta için 5. Trafik hakkı alınmıştır.

cc

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör