5 bin TIR İstanbul’da mekik dokuyacak

5 bin TIR İstanbul’da mekik dokuyacak

İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışına 44 gün kalırken, taşınma işlemleri sırasında Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı ile Arnavutköy’deki İstanbul Yeni Havalimanı arasında 5 binden fazla TIR taşıma için mekik dokuyacak.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, taşınma sırasında yolların kapatılıp kapatılmayacağına ilişkin açıklamasında “Gerekirse kapatacağız; ama, şu anda arkadaşlarımız tedbirlerle ilgili planlama çalışmalarına devam ediyor. Ama, kesin kapatılacak diye henüz şu anda kesinleşmiş bir planımız yok” ifadelerini kullandı.

Taşınmayla ilgili toplantıların sürdüğünü dile getiren Şahin, “Türk milleti birçok işi, ilki başardı bunu da sorunsuz atlatacaktır” dedi. Üssü Atatürk Havalimanı olmayan havayolları ve bunlara hizmet veren yer hizmet kuruluşların operasyonları durdurarak taşınması 30 Ekim saat 03.00 ile 31 Ekim saat 23:59 arası gerçekleşecek.

BİNLERCE ARAÇ YOLDA

THY dışındaki, üssü Atatürk Havalimanı olan diğer havayolu kuruluşlar ve bunlara hizmet veren yer hizmet kuruluşlar ise operasyonları durdurarak, 30 Ekim saat 19.00 ile 31 Ekim saat 18.59 arası taşınacak.31 Ekim saat 02.00 ile saat 13.59 arasında THY ve yer hizmeti şirketi TGS’nin de taşınması amacıyla 12 saatlik bir dönemde Atatürk Havalimanı’nda THY operasyonlarını durduracak. Böyleece THY ve diğer şirketlerle beraber binlerce araç konvoylar halinde taşınma için yollarda olacak.

20 TIR’LA İLK TAŞIMA

Yeni Havalimanı için ilk araçların taşınma işlemi dün başladı. TEKNOFEST etkinliklerinde ve havalimanının açılış provalarında kullanılmak üzere bir grup makine ve merdiven gibi aletler dün itibarıyla 20 TIR’la taşındı. ‘Büyük Göç’ adı verilen 29 Ekim’deki taşınmadan sonra ise THY 31 Ekim saat 14.00’den itibaren uçuşlara başlayacak. İlk uçuşlar ise Ankara, Bakü ve KKTC’ye olacak. Öte yandan THY’nin operasyonlarına başlamasından 5 saat sonra üssü Atatürk Havalimanı olan diğer havayolu kuruluşları da 31 Ekim  saat 19.00’dan itibaren operasyonlara başlayacak.

Geri

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /var/www/vhosts/airlinehaber.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 4997

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör