30000 FEET’DE PANİK

30000 FEET’DE PANİK

Alman Hava Kuvvetleri’ne Ait Savaş Uçakları Yol Kesti
Londra’ya gitmekte olan Mumbai merkezli Hint havayolu Jet Airways 777-300 tipi uzun menzil uçağına, hava trafik kontrol frekanslarına cevap vermediği gerekçesiyle müdahale edildi.

Mumbai’den gelen uçağa önce bir jet yaklaştı. Daha sonra iki oldular. Görüntüler Almanya Köln yakınlarındaki bir BA jetinden çekildi.
JA Pilotları olayı fark ettikten sonra, acil durum frekansından konuşarak Londra’ya gittiklerini bildirdi. Bununla beraber, pek çok kişi, hızlı hareket eden uçakların UFO olduğu spekülasyonunu başlattı. Havacılık uzmanları iddiayı reddederek, hızın jet trafiği için normal olduğunu ve sıra dışı olmadığını bildirdi.

Jet Airways sözcüsü; 16 Şubat 2017’de Mumbai’den Londra Heathrow’a yapılan 9W 118 sefer sayılı Jet Airways uçağında, Alman hava sahası boyunca kısa süre ile, uçakla yerel ATC arasında iletişim kaybı yaşandığını belirtti. Yolcu uçağı, Köln kentinin 20 deniz mili kuzeyinde 36 000ft’de jet uçakları tarafından takip edilmeye başlandı. Alman Hava Kuvvetleri yolcuların ve uçağın güvenliği için konuşlandırıldı. Savaş uçakları Jet Airways’in yanına geldiler. Uçakla acil durum frekansından temas kurdular.

330 Yolcu ve 15 ekip taşıyan uçak Londra’ya 1 saat gecikmeli indi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.