30.000 Feet’de Doğum

30.000 Feet’de Doğum

30.000 Feet’de Doğum

Dubai’den Filipinler’e uçan Cebu Pacific Air uçağındaki kadının 30.000 feet yükseklikte doğum sancıları tuttu. Uçakta 2 ay erken olarak bir kız çocuğu doğurdu.

Dokuz saat süren uçuşun beşinci saatinde kadının beklenmeyen bir şekilde doğum sancıları tutunca uçakta bulunan kabin görevlileri diğer yolculardan yardım istedi.

 

Aynı uçakta yolculuk yapan iki hemşire doğum yapan kadına yardımcı oldu.

Uçakta bulunan diğer yolcular kendi çocuklarına ait yedek elbiseleri yeni doğan ve temiz su ile yıkanan küçük kız çocuğuna giydirilmesi için verdiler.

Beklenenden 2 ay önce doğan çocuğun sağlık kontrolünden geçmesi için uçak Haydarabad’a (Hindistan' a acil iniş yaptı. Bebeğin dünyaya gözlerini açtığı hava yolu şirketi ise uçaklarında dünyaya geldiği için bebeğe doğum hediyesi olarak ömür boyu bedava uçuş olanağı verdi.

Doğumdan sonra uçak Hindistan’a acil iniş yaptığı için kendisine Hindistan vatandaşlığı verilecek ama Filipinler pasaportu kullanacak.

Doğum anlarını sosyal medya üzerinde paylaşan Missy Umandal isimli yolcu ilk önce kısa bir çığlık, birkaç saniye sonra ağlama sesi duyduklarında bir çocuğun dünyaya geldiğini anladıklarını söyledi.

Doğumu yan koltukta oturan başka bir yolcu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.