3.HAVALİMANI KONUT FİYATLARINI UÇURDU

3.HAVALİMANI KONUT FİYATLARINI UÇURDU

“sahibinden.com Emlak Endeksi” Ocak ayı verilerine göre, 3.havalimanı projesinden etkilenen bölgelerdeki satılık konutların metrekare fiyatlarında son üç senede yüzde 72’lere varan artış görüldü.

“sahibinden.com Emlak Endeksi” 2017 Ocak ayı verilerine göre, satılık konutlarda metrekare fiyatlarında son 3 senede en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 72,2 artış ile Arnavutköy oldu. İlçede ortalama metrekare fiyatı 2.612 TL olarak belirlendi. Kiralık konutlarda yaşanan değişim ise sınırlı oldu. İlçede kiralık konutlarda metrekare fiyatları yüzde 6,4 oranında yükselerek 8 TL’ye ulaştı.

Çatalca’da ise satılık konutlarda metrekare fiyatlarında son 3 senede yüzde 55,7 oranında artış kaydedildi ve ortalama metrekare fiyatı 2.223 TL seviyelerinde oldu. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları ise yüzde 35,8 arttı ve ortalama 8 TL oldu.

3.havalimanı projesinden etkilenen bir diğer ilçe olan Eyüp’te de satılık konutlarda metrekare fiyatları son 3 senede yüzde 50,2 oranında artarak 5.437 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise yüzde 11,5 artış kaydederek ortalama 17 TL’ye yükseldi.(dünya)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments