3. Havalimanı inşaatında açılış yetişsin diye işçiler feda ediliyor

3. Havalimanı inşaatında açılış yetişsin diye işçiler feda ediliyor

CHP heyeti, İstanbul 3. Havalimanı inşaatında yaşanan iş kazasında ağır yaralanan işçileri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

Üçüncü Havalimanı inşaatında 12 Eylül günü akşamı havalimanı pistinde aşırı hız yapan iki servis otobüsünün çarpışması sonucu ağır yaralanan B.A. ile, 3. havalimanı inşaatında yaşanan başka bir iş kazasında hafriyat kamyonunun iki kez üzerinden geçmesi sonucu ağır yaralanan H.K’nin tedavileri devam ediyor.

CHP Heyeti, tedavi gören işçileri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti. İşçilerin durumu hakkında açıklama yapan CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen “Havalimanı inşaatının açılış tarihi (29 Ekim) yaklaştıkça, yüklenici firmalar işçileri yoğun mesaiye zorluyor. Açılış yetişsin diye, gerekli güvenlik önlemleri alınmadan çalıştırılan işçiler feda ediliyor” dedi.

2016 Ocak ayında havalimanı inşaatında yaşanan iş kazalarını verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdığını söyleyen İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker de açılış tarihinin taşeron firmalar tarafından işçilerin kabusu haline getirildiğini söyledi. Dr. Ali Şeker, 3. havalimanı pistindeki otobüs kazasında ağır yaralanan ve beyin ameliyatı geçiren B.A’nın yoğun bakımdan çıkarılarak servise alındığını; kamyonun altında kalan H.K’nin ise halen yoğun bakımda olduğunu ve her iki işçinin tedavilerinin devam ettiği bilgisini paylaştı.

Havalimanı inşaatındaki olumsuz çalışma koşullarının inşaatın başladığı tarihten bu yana devam ettiğini ve çok fazla şikayet aldıklarını hatırlatan Şeker, bu konuyu TBMM gündemine taşıdıklarını ancak iktidar tarafından görmezden gelindiğini söyledi. (evrensel)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.