3. havalimanı 100 bin kişiye istihdam sağlayacak

3. havalimanı 100 bin kişiye istihdam sağlayacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbul’da inşaatı devam eden yeni havalimanının başlangıçta 100 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

İnşaat sahasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan yeni havalimanının toplam yatırım bedelinin 10,25 milyar euro olduğunu, yıllık yolcu kapasitesinin 200 milyona ulaşabileceğini belirtti.

Arslan, “9 Ekim’de açılacak havalimanında ilk pist 15 Mayıs’ta uçak inebilir hale gelecek, toplam 6 pist olacak. 30 Haziran’da şirketlere yer teslimi yapılacak, 30 Ağustos itibariyle geçici kabul işlemi başlayacak.” dedi.

Bakan Arslan inşaat devam ederken bugüne kadar 27 işçinin hayatını kaybettiği, 13’ünün iş kazasında 14 kişinin şantiye dışında hayatını kaybettiğini söyledi.

Bakan Arslan, Gayrettepe metrosunu da seneye bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tk ?

100.0000 kisilik istihdam icinmi eski perzoneli kovdunuz ?

sn bakan !

Havalimanına,şuraya buraya şu kadar yatırım yaptık diyorsun iyi de insana yatırım ne durumda peki ? Nüfusun çeyreği bir bölgede,şehirde toplanmış,yatırımların çoğu oraya vatandaş daha da borçlandırılarak yapılıyor,göç durdurulmuyor,anadolu’da iş,yatırım,istihdam yok bu marifet mi ? Memlekette eğitim bitik,insanlar iyice saygısız,agresif olmuş, millet birbirine kutuplaştırılıyor,şuralı,buralı,şucu,bucu ayrımı tam gaz devam ediyor,hastaneler dolup,taşıyor,ameliyat kuyrukları almış başını gitmiş,suç patlama yapmış,adam adamı vuruyor ceza almıyor, çocuk ve kadınlara tecavüz ve tacizde dünya birincisiyiz,adalet,hak,hukuk ara ki bulasın,torpil,hemşehricilik,yandaşçılık heryerde,herşey ateş pahası, insanlar kıt kanaat geçiniyor,eti geçtim ot bile ithal eder haldeyiz,hayvancılık ve tarım öldü,döviz,faiz arttıkça artıyor,ithalat rekorları kırılıyor,bilhassa büyükşehirlerde trafik rezalet halde,kaldırımlar otopark olmuş ortada bir tane polis… Devamını oku »

mafaky

Bakın, bu M11 Havalimanı metro hattının 2019 sonuna kadar inşaatının bitirilmesi dahi “mucize” olur. Siz bakmayınız, ihale sözleşmesinde 1000 gün yazıyor, o da 2019 sonuna denk geliyor diye. Zatem o 1000 günlük süre “yer tesliminden sonrasıdır” ve yer tesliminin ne zaman yapıldığı da açıklanmış değil. Hadi inşaat bitti, tüm ray serme, elektrifikasyon ve sinyalizasyon da tamamlandı 2019 sonunda! (Daha Gayrettepe istasyonu için kazı yapılmaya başlanmadı Z.Kuyu’da; aç kapa yöntemiyle yapılacak; en az 2 yıl inşaat sürer!) Sürücüsüz tren setlerini Ulaştırma Bakanlığı satın alıp oraya koyacak. Daha en ufak bir bilgisi çıkmadı. Hadi setler geldi; bunların test sürüşleri en az 6… Devamını oku »

mafaky

1) “Toplam yatırım bedeli” ucu çok açık bir ifade… Nelerin yatırım bedeli 10.25 Milyar € imiş? 1. fazın mı, Faz 1A’nın mı?, toplamdaki 4 Fazın mı? Hep böyle yuvarlak rakamlarla ve ifadelerle algılama yapılıyor. 2) M11 Hat kodu verilen Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı 1 Ocak 2020’de sürekli ve sorunsuz şekilde Gayrettepe’den Yeni Havalimanı’na kadar yolcu taşımaya başlasın (inşaat süresince sel, deprem, heyelan vs. gibi doğal afetlerle de karşılaşılmaksızın), ben Taksim meydanında ve Gayrettepe istasyonu önünde “ben iflah olmaz bir eşeğim” diye boynuma yafta geçirip 2 saatliğine anıracağım!… Bu dediğim ol(a)mazsa, Sn. Bakan ne yapacak? Mesela istifa etmeyi düşünecek midir? Ya… Devamını oku »