featured

211 ve 305 mağdurları ile ilgili THY genel kurulundaki konuşmam…

 

Sayın okurlarım;

Dün yayınladığım, 211 kaynaklı işten çıkartılanlarla ilgili haberimde yazmayı unuttuğum bir konuyu tekrar gündeme getirmek istedim.

THY’de yaşanan 211 ve 305 kişilik gruplardaki çalışanlarının işten çıkartılmalarını THY Genel kurulunda tüm THY yönetimi, hükümet temsilcileri ve hissedarlarının olduğu THY Genel Kurulunda söz alarak tenkit etmem ile ilgili konuşma metninin videosunu bir kez daha izlemeniz için tekrar sizlere sunma gereği duydum.

Umar ve dilerim ki, mevcut durumda ki  yeni yönetim bu haksızlıkları gidermesinin yanı sıra bir kez daha aynı yanlışı yapmamaya özen gösterirler.

İŞTE O VİDEO;E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 1. 12 ay önce

  Hava-İş Şeyi bir önceki toplu İş görüşmesinden önce 211 mağdur olan arkadaşlarımızı temsilen gelen grubu sendika merkezinde kabul edip yapılanın yanlış olduğunu ama destek için o zaman siyasi iklimin buna müsait olmadığını bildirmişti.211 meselesininToplu İş görüşmesinin olmazsa olmazı diyerek bilgi vermişti.Ama son dakika yine satış işlemini yapıp insanlarla dalga geçmişti.Şimdi sıruyorum sayın Tatlıbal o zama sattığınız insanlara destek için şimdiki siyasi ortam müsait mi?.Yoksa biz aidatlarımızı toplarız ölü taklidi yapmaya devam mı ederiz diyorsunuz..

  Cevapla
 2. 12 ay önce

  Yaşanan süreçleri çok güzel ifade etmişsiniz, teşekkürler

  Cevapla
 3. 12 ay önce

  Adamın biride 305 kisiyi ben attırdım diyerek sagda solda milleti tehdit ediyormus

  Cevapla
 4. Baska eytliler çalışmaya devam ederken neden başkaları isten atılıyor bunları da dile getirin sefa bey nasıl ik böyle

  Cevapla
 5. Eyt takıldı diye isten atılan personelleride kurulda gelmeli emekil maaşı alacak olan personeller çalışmaya devam ederken eytli diye isten atmakta nedemek

  Cevapla
 6. 12 ay önce

  Hakkim haram olsun arastirmadan personelle konusmadan ekmegimden oldum.ahretde hesabini tabiki sorucam size ve esenbogadaki o zamanki kotu kalpli yoneticilere

  Cevapla
 7. 12 ay önce

  Unutmayin ki 2010 yilinda performans yetersizligi diye insanlar personelin haksiz yere isden ayrilmasina sebeb oldular bunlardan biri de benim 72 saat evime gitmeden esb havaalaninda nobet tutdum bunun uzerine birde yetersizlik dediler ust yonetim beni bilmez tanimaz esb deki bir zamanlar kotu kalpli idarecileri tarafindan isimden oldum 5 yil para almadan emekliligimi bekledim cok zor sartlar altinda bu sebebdek eksik emekli maasimi alyorum.ama hakkimi asla helal etmiyorum sebeb olan insanlara .thy ise benim icin bir sevgi bir tutku yolu acik olsin.

  Cevapla
 8. 12 ay önce

  Sefa bey, her fırsatta Thy den iftira ile şirketin den koparılan 211 çalışanın tercümanı oluyorsunuz teşekkürler ,inşallah sağır olmuş kulaklar sizin aracılığınız ile bizlerin sesini duyarlar.

  Cevapla
 9. 12 ay önce

  adalet ve liyakat sözde değil icreatle olur, anlaşılmşdır ki sizde sizden öncekiler gibi anılarınızla anılmayacaksınız…

  Cevapla
 10. 12 ay önce

  Sadece rakamdan iberet bir personel gurubu değil haksızlığın sembolüdür.

  Cevapla
 11. 12 ay önce

  zorthaber le airline haberi mukayese bile etmeyin. Ülkenin tek havacılık kanalı airline haber. zorthaber ise tamamen dedikodu yalan dolan

  Cevapla
 12. 12 ay önce

  İşçi barışı sizin siyasal islam kültürüne uymaz ki.Sizin din anlayışında iftira var,yalan var,algı var … pardon siz hangi dindendiniz.Allah’a şükür sizden din öğrenmemişiz yokda ya deist yada ataiatik.

  Cevapla
 13. 12 ay önce

  Şirketten sebebsiz yere adam atma zihniyetinin başını Temel Kotil çekmektedir. efendim bize bu arkadaş uyum sağlamıyor diyenlere derdiki “Atın gitsin”.Şirketten iftira ile adam atma kültürünün başını ise İlker Aycı çeker tabiki Abdulkerim Çay ağababalarıdır, kurguyu o yapar.Sizin mayanız bu kusura bakmayın..

  Cevapla
 14. 12 ay önce

  Thy’den haksız yere sadece 211 ve 305 kişi atılmadı onlar gibi niceleri var bilhassa 2010’dan sonra hele 2014’de 1000 civarı çalışan işten atılmıştı hemen hepsi de işe iade davalarını kazanmıştı. Bu insanları işe geri almalarını beklemek veya ummak biraz saflık olur geri alacakları da kerem gibi makamı hazır kendi içlerinden biri ve benzerleri olur kendilerinden olmayanı almazlar sanmam ama hiç değilse emeklilik hakkı olanlara, emekli hakkı olup da işten atarken o hak verilmeyenlere, emekli olma seçeneği sunulmayıp atılan özellikle eski sicilli çalışanlara emekli kartlarını ve pas bilet haklarını versinler tabii özür dileyerek. Helallik istemesinler veren olacağını sanmam…

  Cevapla
 15. 12 ay önce

  Siz bunu konuşurken zort haber 211 den fetöcüler THY den atıldı diye haber yapıyordu.Sonra ne olduysa malum haberde doğru yolu buldu.

  Cevapla