featured

2016’nın Laneti 2017’ye Sirayet Etti

Değerli okurlarım, hem memleket sathında hem de komşu ülkeler nezdinde 2016 yılı gözyaşı ve kanın oluk oluk aktığı bir sene oldu. Türkiye ve sınırlarındaki terör belası bu topraklarda yaşayanları fazlasıyla korku, infial ve dehşete sürükledi; diken üstünde olan bir insan topluluğuna çevirdi.
Ne yazık ki; 2016 yılını 2017’ye bağlayan gecede de yine kan aktı; terör o kirli ve iğrenç yüzünü bir kez daha gösterdi. Ulusça yaşadığımız bu acıların tarifi imkânsız; birisinin yaralarını sarmaya çalışırken yenileriyle mücadele etmeye çalışıyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren azıtan FETÖ/PDY belasının izleri bu saldırıda da belirmeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı mücadelesi ise katlanarak önem kazanıyor.
Hiçbir canlı, birilerinin kirli oyunlarında bu denli aşağılıkça ve kahpece katledilemez; bu iş dinle, mezheple ve siyasetle ilişkilendirilemez. Milletçe çok dikkatli olmamız icap eder; birilerinin dolduruşuna ve provokasyonuna gelmemeliyiz; bir arada ve diri olmalıyız. Çünkü şer odaklarının amacı bizleri ayrıştırmak, bölmek ve parçalamak; ancak böylelikle Türkiye’yi bir felakete sürükleyeceklerinin hesabını yapıyorlar.
Sansasyonel eylem peşinde koşan FETÖ/PDY, DAEŞ ve PKK terör örgütlerinin öncelikleri halkımızın yoğun şekilde kullandığı ulaştırma sistemleri olacaktır. Özellikle havalimanlarımızın güvenliği çok önemli; bunu şehirlerarası demiryolu, şehir içi raylı sistemler ve özellikle kara ulaşımının başlangıç noktaları olan otogarlar izlemektedir. İnsan popülasyonun yoğunlukta olduğu bu tip alanlar potansiyel tehlikenin merkezindeler.
11 Eylül saldırılarında kullanılan uçak argümanının ne derece tehlikeli bir silaha dönüştüğünü bilmeyenimiz yoktur. Bu nedenledir ki; Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı kapsamında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü güvenlik birimleri ve havalimanlarımızdaki Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatlanması kritik ve hayati öneme haizdir.
Gelelim FETÖ/PDY’nin Türkiye içerisinde sirayet ettiği yapılara; çok ciddi bir mesai, kararlılık ve dirayet gerektiren bir temizlenme sürecinden bahsediyoruz. Eski rektör, eski milletvekili, kurum başkanı, yöneticisi demeden sempati duymuş, şirin görünmüş, irtibat kurmuş, ortamlarında bulunmuş, savunmuş, bilfiil yardım yataklık yapmış ve hatta bu yönde suçsuz insanlara iftira atmış kim varsa öncelikle bulundukları koltuklardan kaldırılmalı sonrasında ise adalet önünde hesap verdirilmeli; kimseye müsamaha gösterilmemelidir. Ancak böylelikle şehitlerimizin, yitip giden canlarımızın, katledilen insanlarımızın ruhları huzura erecek; ancak böylelikle kanları yerde kalmayacaktır.
Türkiye’deki herkesin malumu havacılık cemiyeti ve ilgili eğitim kurumunda olup bitenler de ciddi manada akla ziyan mevzular olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle askeri vesayetin ve pili bitmiş siyasetin temsilcileri ile kim neyi elde etmeye çalışıyor; etrafındakiler neden hala haksızlığın ve adaletsizliğin savunuculuğunu yapıyor anlamak mümkün değil. Koltuk sevdası böyle bir şey olsa gerek.
Şöyle ki; malum havacılık cemiyetinin başkanı bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programında suçsuz, günahsız, masum insanları da katıp karıştırarak kendi yönetim döneminde işten attığı çalışanları “terör örgütü mensubu” yaptı. Haddini öyle bir aştı ki; Emniyet Genel Müdürlüğü’nü gerçek dışı iftiralarına malzeme yaptı ve oluşturdukları talep sonrasında çalışanlarının terör örgütü mensubu olduklarını kendilerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazıyla bildirdiğini canlı yayında söyledi. Türkiye’ye mal olmuş bir organizasyonun tepesinde oturacaksın, göz göre göre yalan söyleyeceksin ve haksız-hukuksuz şekilde işten çıkardığın insanları terörist olarak ilan edeceksin; yazıklar olsun. Bu istismar için Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum.
Değerli okurlarım, ilgili şahıs canlı yayında iftira atıp; malum havacılık cemiyeti ve ilgili eğitim kurumunun sayfalarında bu yalanını video olarak manşetten yayınlata dursun; ben size işin doğrusunu söyleyeyim. Emniyet Genel Müdürlüğü kendilerine cevaben gönderdikleri yazıda böyle bir sorgulama ve talebi yapmaya yetkili olmadıkları gerekçesiyle başvurularını geri çevirmiş ve personele ait kimlik suretlerini iade etmiştir. Hal böyleyken malum havacılık cemiyeti başkanının televizyon kanalında anlattıkları nasıl bir çaresizliğin eseridir?
2017 yılı bu ve bunun gibi ucuz numaraların bittiği bir yıl olur inşallah. Ayrıca şunun da unutulmaması gerekir; yapılan ucuz numaraların foyası er ya da geç ortaya çıkar ve yapanları adalet önünde hesaba çektirir. Peki, Allah katında nasıl hesap verecekler? Son olarak kendisine bir uyarıda bulunalım; en büyük yarayı en çok güvendiğin, en çok inandığın, en çok beraber vakit geçirdiğin, en yakınındakilerden alacaksın Bay Cemiyet Başkanı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 7 sene önce

  Eski THK’lı haklısın. İşleri tamamen yalan dolan. FETÖcü ilan ettikleri insanların ahı alında kalacaklar. Hiç bir araştırma inceleme ve delil olmadan sadece şahsi husumetlerine göre iş yapıyorlar. Allah’a havale ediyoruz….

  Cevapla
 2. 7 sene önce

  Çaresizlik içinde yoğruluyor Kürşat Paşa.. Battıkça batıyor. Ben buradan Kürşat Paşa’yı iddiasını ıspata çağırıyorum. Hangi işten attığınız FETÖ’cü. Yoksa kendisini müfteri ilan edeceğim. Zaten daha önceden Şamil Tayyar yalancı olduğunu tüm Türk halkının gözüne sokmuştu. Şimdi de iftiracı olur. Bakalım bu iş nereye kadar gidecek. İnşallah ileride eski başkan gibi hırsızlık ve yolsuzluk ile adı anılmaz.

  Cevapla
 3. 7 sene önce

  hepsinin köküne kibrit suyu. Allah aşkına bırakın yanındakiler çok mu doğru. Hepsi gitsin en hayırlısı bu olur. Yangın söndürme uçak ihalesi ne oldu acaba. Yalan oldu. Hadi bakayım maaşlar nasıl verilecek. Oyun içinde oyun oynuyorlar. Kanala çıkıp yok emniyet müdürlüğüne dilekçeyi verdik diyip eline dosya alıp kaldırmakla iş bitmiyor. Koca bir yalan o da. Yada kurumun onca işi bitmiş başka tv kanalına çıkıp suriye meselesinden bahsediyorsun. Bizim meselimiz bitti de yada bitirdin herşey süper orası kaldı demi. Politikadan bahsedeceksen gideceksin milletvekili olacaksın olabilirsen !!! Havacılıkla ilgili birşeyler yap artık verdiğin sözleri tut malum başkan

  Cevapla
 4. 7 sene önce

  Erdal hocam, yine çok doğru şeylere değinmişsiniz. O eski paşa halen farkında değil, sevgili dostu kuyusunu kazıyor. Az kaldı sonları yakındır. Mazlumun ahını alan iflah olmaz.

  Cevapla