2016’NIN EN İYİ DESTİNASYONU

2016’NIN EN İYİ DESTİNASYONU

World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), Rusya’nın kültür başkenti St. Petersburg’u, turizm alanındaki büyüme potansiyeli ve uluslararası misafirperverliğinden dolayı 2016 yılının en iyi destinasyonu olarak seçti.

Maldivler’de meşhur The Sun Siyam Iru Fushi otelinde gerçekleştirilen geceye yüzlerce sektör lideri katıldı.

St. Petersburg şehri Turizm Geliştirme Komitesi Başkanı Andrey Muşkarev, şehrin popülaritesinin şuanda zirvede olduğunu, bugün ise dünyanın en prestijli turizm ödülünü kazandığını söyledi.

St. Petersburg, geçtiğimiz yıllarda da birçok bağımsız seyahat derecelendirme portalları tarafından en iyi turistik şehirler arasında gösterilmişti.

Kuzeyin başkenti St. Petersburg, her yıl kültür ve iş alanında birçok büyük organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Rusya Kültür Bakanlığı ve St. Petersburg şehri yönetimi de, bu şehrin uluslararası alanda tanınması için bir çok çalışma yürütüyor. Ermitaj Müzesi, Rus Devlet Müzesi, St. Isaac Katedrali ve Peter ve Paul Kalesi.

Bu şehirde bulunan muhteşem eserlerden sadece birkça tanesi.

ÜST SEVİYE TURİSTİK BİR ŞEHİR

Dünyanın en iyi mimarları tarafından su üzerindeki 45 adaya inşa edilen şehir 300 küsur yıllık zengin bir tarihe, çok parlak bir geleceğe sahip. World Travel Awards Başkanı Graham Cooke da St. Petersburg için şunları söyledi: “2017 yılında World Travel Awards’ın Rusya’yı ziyaret etmesi bizim için bir şeref olacak. St. Petersburg dünyanın en ünlü şehirlerinden birisi. Üst seviye bir turistik şehrin bu ödülü alması onun önemini gösteriyor. St. Petersburg’da 2017 yılı yazında güzel bir gala düzenleyeceğiz.”

“ÖDÜL MÜKEMMEL BİR NOEL HEDİYESİ OLDU”

Kuzey Kafkasya İşleri Bakanı Lev Kuznetsov da St. Petersburg şehrinin sadece Rusya’nın değil, tüm dünyanın kültür başkenti olduğunu söyledi. Şehrin miraslarının da tüm dünyanın mirasları olduğunu kaydeden Kuznetsov, “Bu ödül, Petersburg halkı ve tüm Rus halkı için mükemmel bir noel hediyesi. Bu vesileyle ben de Noel tatilinde şehrimizi ziyaret etmesi için herkesi davet ediyorum. 2017 yılı çok iyi olacak. Burayı ziyaret eden herkes unutulmaz deneyimler yaşayacak. St. Petersburg’a hoş geldiniz!” dedi.

2018 yılında FIFA Dünya Kupası’nın ev sahipliğini de Rusya yapacak. Rusya’nın ev sahipliğini yapacağı ilk Dünya Kupası olacağı için çok kapsamlı bir hazırlık yapılıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.