featured

TUSAŞ’tan HÜRJET’le ilgili heyecanlandıran video paylaşımı

TÜRK Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.’nin (TUSAŞ) öz kaynakları ile geliştirilmeye devam eden jet eğitimi ve hafif taarruz uçağı ihtiyacını karşılayacak olan HÜRJET’le ilgili heyecanlandıran  bir video paylaşımı yapıldı.

TUSAŞ tarafından yapılan video paylaşımda ‘Ülkemizin jet eğitimi ve hafif taarruz uçağı ihtiyacını karşılayacak olan HÜRJET yüksek manevra kabiliyeti, farklı konfigürasyonları ve üstün faydalı yük kapasitesi ile muharebe alanlarında göklerdeki önemli gücümüz olacak.’ denildi.

HÜRJET

Cumhuriyet bir asrı geride bırakırken, HÜRJET gökyüzündeki yerini alarak bağımsızlığı selamlayacak. Ön tasarım incelemesi tamamlanan uçak, eğitim ve gösteri uçuşlarındaki mevcut hava araçlarının yerine kullanılacak. Jet eğitim ve hafif taarruz uçağı HÜRJET, geniş görev yelpazesi ve üstün yük kapasitesiyle dikkat çekiyor.

13 metre uzunluğa sahip HÜRJET’in menzili ise 2 bin 592 kilometre. Gece görüş uyumu ve havada yakıt ikmali gibi özelliklere sahip.

HÜRJET’in diğer özellikleri

– 9,8 metre kanat açıklığı

– 2 bin 271 kilogram maksimum yük

– 1,4 mach maksimum hız

– 45 bin ft irtifa

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum

 1. 2 sene önce

  Içimizdeki hainler biden in köpekleri karışmasın dünyanın en iyi savaş uçağını yaparız yeterki birlik olalim

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  İslam, son yıllarda olmadığı kadar zarar gördü, son yirmi yılda tüm İslam alemi paramparça su, 3 milyondan fazla Müslüman katledildi, İsrail olmadığı kadar güçlendi ama bizimkilere sorsan İslam yükseliyor.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Yine birşeyler dönüyor, yine bir oyun var…İktidar tarafgarligini vatanseverlik sananlar falan bişey yazıyor vatan kimsenin tekelinde değil, bu projeleri yapan herkeste iktidarı desteklemiyor, vatanseverler herkesi seveceksin.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bizim devletimiz uçak da yapiyor tfx zaten hürmetine asıl amacı eğitim ama hafif taarruzuçaği olarak da kullanılacak ha bu arada koyun diyenler animasyon diyenler 2023 e surda ne kaldı sabredin ve görün mahcup olacaksınız bu arada chp ağzıyla konuşmayın ne hizmetiniz varda bu memlekete bu işleri yapanları eleştiriyorsunuz gölge etmeyin başka ihsan istemez

  Cevapla
 5. ulan 2 dakika dik durum be hayal veya gercek sizin gibiler yapılan kurulan fabrikaların kapısına kilit vuranlar siz cek con hans sevicile

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Tabiki ülkenin yükselişini çekemeyen şuursuzlar her zaman olacak. Bunların Türk kanı taşıması da mümkün değil zaten. Ya Ermeni ya Rum yada Feto.cu falan olsa gerek bunlar. Yoksa azıcık kuyruğu dik tutmak hem gavuru hem de bunları rahatsız etsin ki? Neyse içimizdeki hainlere rağmen Allah.in izniyle İslamiyet’in ve ülkenin yükselişini zevkle seyrediyoruz. Kahrolanlar da izleyebilir sakıncası yok. Sadece sinek viziltisi gibi konuşup duracaklar.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Senin gibi onun bunun malı ne anlar millî duygudan

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  TUSAŞ bu yıl Hürjet i yetiştirmek için Gökbey helikopter programını durdurdu. Dev şirket sadece 1 projeyi yönetecek kadar adammı çalışıyor. Tusaşın işi zor Anka yı Aksungur u seri üretim olsun jet Siha olsun gökbey helikopter olsun TFX uçağı olsun bunları nasıl üretecek bir projede çöküyor. Artık insan TUSAŞ a inanısı gelmiyor.

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Ya bırak Allahını seversen! Bişeye benzemiyor. Su 57 ye biraz benzette bari emek boşa gitmesin !. Yapıyon adam gibi göze de hitap edecek bir şey yapın. Çift motor tak.Motor yaptık diyorsunuz, Yalan mı yoksa. Milleti uyutuyorsunuz yerse.

  Cevapla
 10. bilgisayarlı animasyonu hürjet diye yutturuyorlar. anca koyunlar inanır.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  HaçLı batı haçlı amerika ve Vatikan yunanlı ermeniyi içimizde selanik yahudi leri ermenileri i. İçimizde bir haçlı ORDUSU gibi Türkiyenin kır al damarlarına kadar sizdiniz tüm teröristleri desteklediminz dost görünüme ambargo ve e. Büyük darbelerin arkasından siz gavurlar var ama KAİNATIN tek sahibi YARADANI yüce ALLAHIM oyunlarınızı planlarınızı boğaziçi deki ajan mason yuvalarınız DARMADAĞIN deşifre ettik 15 temmuz ve eko omik bir sürü 19 yıldır acımasızca içimizdeki fetö ve sol teröristler brokrası deki hainler ile saldırdınız oyunlarınızı planlarınızı yıktık israiloğulları kavmini ide yıkaçağız siz gavurlar Türkiye yi yıkamayaçaksınız başaramayaçaksınız biz ALLAH ın askerlerini yenemeyeçeksiniz zaten haçlı barbarlık saltanatı ızı yıkıyoruz yıkaçağız biz deki teknonoji iman GÜÇÜ sende yok

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Oyun videosu gibi.

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  heyecana bak

  Cevapla