15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA YAMAÇ PARAŞÜTÜYLE UÇTULAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA YAMAÇ PARAŞÜTÜYLE UÇTULAR

MARDİN’de, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısına düzenlenen ‘Yamaç Paraşütü Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu.

15 Temmuz’u anma programı kapsamında, Diyarbakır Atlas Havacılık Kulübü’nce Mardin’de yamaç paraşütü festivali düzenledi. Sabahın erken saatlerinde Mardin kalesinde uçmak isteyen pilotlar, hava engeline takılınca, uçuşlarını eski Kale mevkiine gerçekleştirdi. Eski Kale mevkisinde oluşturulan sahada yaklaşık 5 yamaç paraşütü pilotu bir araya gelerek, Mardin semalarında paraşütle uçarak 15 Temmuz şehitlerini andı. Havanın sıcak olması, istenilen rüzgar olmaması nedeniyle bazı paraşütçüler kalkış yapmakta zorluk yaşarken, küçük kazalar da oldu. Paraşütleri açılmayan paraşütçülere Mardin Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri yardım etti. Türk bayraklarıyla yapılan uçuşun ardından paraşütçüler, Mardin Cezaevi yakınlarında oluşturulan iniş pistine güvenli bir şekilde inerek uçuşlarını sonlandırdı.

Festivalin koordinatörü ve yamaç paraşütçüsü Hüseyin Yıldız, etkinliği 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlediklerini belirterek, “Diyarbakır Atlas Havacılık Kulübü olarak Mardin uçuşumuzu 15 Temmuz şehitleri anısına yapmak istedik. Mardin Valimiz Mustafa Yaman ve İl Spor Müdürümüz Hadi Çomaktekin’in yardımlarıyla yamaç paraşütü uçuşumuzu gerçekleştirdik. Uçuşumuzda Mardin’i seçmemizdeki amaç kardeşlik kenti olması, bütün ırkların ve dinlerin beraberce kardeşçe yaşadığı bir şehir olmasıydı. Mardin’den herkese kardeşlik mesajı vermeye çalıştık. 15 Temmuz şehitleri anısına yapabileceğimiz en iyi işi olan yamaç paraşütü yaparak katkı sunmak istedik. 15 Temmuz’un yarattığı travmanın bir daha yaşanmaması adına şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara ise Allah’tan sabır diliyorum” dedi.

ORDU’DA YAMAC PARASUTU PILOTLARI, 15 TEMMUZ DARBE GIRISIMINDA SEHIT OLANLARIN ANISINA YAMAC PARASUTU ETKINLIGI DUZENLEDI.YURDUN DORT BIR YANINDAN ORDU’YA GELEN YAMAC PARASUTCULERI KENTTE RENKLI GORUNTULER OLUSTURDU.
FOTO: NEDIM KOVAN-ORDU-DHA

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments