“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ” ANISINA MODEL UÇAK

“15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ” ANISINA MODEL UÇAK

Samsun’da, üniversite öğrencilerince kanatlarına FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına yıldız yapılan model uçaklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a hediye edilecek.

Samsun’da, üniversite öğrencilerince kanatlarına Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında şehit olanları sembolize etmesi amacıyla yıldız yapılan model uçaklar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a hediye edilecek.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan üniversite öğrencilerine model uçak kursu veren eğitmen Cihan Alsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursa katılanların 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar anısına model uçak tasarladıklarını söyledi.

FETÖ’nün darbe girişiminde şehit olanların model uçakların kanatlarına yapılan yıldızlarla sembolize edildiğini anlatan Alsoy, şunları söyledi:

“Model uçaklarımızın kanatlarının çevresinde her şehidimizi temsilen bir yıldız bulunuyor. Bir model uçağa da Cumhurbaşkanlığı forsu koyduk ve Cumhurbaşkanımızın ismini yazdık. Bu model uçağı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğiz. Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a da bu uçaklardan hediye etmeyi istiyoruz.” (Habertürk)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.