Yurt dışı harç pulu için yeni bir haber geldi

Yurt dışı harç pulu için yeni bir haber geldi

Ülkemizden çıkış yapmak istediğinizde 50 TL karşılığında bir yurt dışı çıkış harç pulu almanız gerekiyor. Bazen hava limanlarında yoğun kuyruklara neden olan bu harç pulu için otomatların hizmet vermeye başladığını sizlere duyurmuştuk.

Şu anda İstanbul Havalimanı ve sınır bölgelerinde hizmet vermeye başlayan otomatlara bir alternatif daha geliyor. Yerel basındaki haberlere göre, mobil uygulama yardımıyla bu ücreti ödemek yakında mümkün hale geliyor.

Yurt dışı çıkış harç pulu mobil uygulamaya dönüşüyor

Android ve iOS için geliştirilmeye devam edilen uygulamayı kullananlar yurt dışı çıkış harç pulu ücretini kredi kartı yardımıyla ödeyebilecek. Bu uygulama ile ödeme yapıldığında herhangi bir pul veya dekont ibrazına gerek kalmayacak.

Ödeme doğrudan kayıtlara düştüğü için çok daha hızlı bir şekilde uçağa geçmek mümkün olacak. Bunun yanı sıra uygulama üzerinden yaptığı ödemeyi kanıtlaması gerekenler, elektronik dekontlar oluşturabilecek.

Bunun yanı sıra hali hazırda İstanbul Havalimanı’nda yer alan otomatın NFC desteğine sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu sayede yanınızda kredi kartı veya nakit para olmasa bile temassız ödeme yöntemini kullanabiliyorsunuz.

Mobil uygulama kullanıma sunulduktan sonra oluşan sıraların minimum seviyeye inmesi bekleniyor. (ShiftDelete)

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Neden Yahu

Neden arkadaş ülkemden giderken benden para alırsın? Hemde TOKİ için!!!! Yeter artık! Zaten bilet ücretleri ile bütün vergileri alıyorsun! Yeter yahuuuuu!!!

haraç

Hangi aklı başında bir ülke vatandaşından böyle bir harç alıyor acaba? Biletlerin içinde dünya kadar vergi var zaten. Rezaleti durduracaklarına ödeme için türlü türlü yollar buluyorlar ama cellatına aşık,kazıklanmaya alışık bu millete herşey müstahak.

Böyle sistemin ...

Devlet her yerden para alır sonra bi yol yapacak onu da yapmaz özel şirketlere yaptırır fahiş fiyatlarla geçeriz ama hala bu duruma şak şak cilik yapan bir guruh var.