YUNANLILAR HAVA ALANLARINI DA SATIYOR

YUNANLILAR HAVA ALANLARINI DA SATIYOR

Üçüncü kurtarma paketiyle ekonomik dar boğazdan çıkmaya çalışan Yunanistan’da 14 bölgesel havaalanı Alman Fraport şirketine satılıyor.

Yunanistan’da 14 bölgesel havaalanının Alman şirketi Fraport’a satılmasına yönelik Ekonomi Politikası Devlet Konseyi kararı resmi gazetede yayınlandı.

14 havaalanına 1,3 milyar euro

Buna göre Fraport liderliğindeki konsorsiyum aralarında Korfu, Kos, Mikonos, Santorine ve Kavala havaalanlarının da olduğu 14 havaalanı için toplam 1,3 milyar euro ödeyecek.

Öte yandan Alman havaalanı operatörü Fraport, Yunanistan’daki 14 bölgesel havaalanının satın alınması için Yunan hükümeti ile müzakerelerin devam ettiğini, henüz bir anlaşmaya varılmadığını bildirdi. (Dünya)

Geri
Etiketler:

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Derken

“Hava alanlarini da” derken? Yunanistan da hemen hic bir devlet isletmesi ozellestirilmemis. KIT leri satarken kili kirk yariyorlar. Ozellestirldikten sonra tensikat yapmamalarinin garantisini aliyorlar. Ya Turkiye de? Ozellestirmeden sonra isten cikarmalar, taseron.. Sanki Turkiye nin durumu Yunanistan dan daha iyi. Satilmayan hangi KIT kaldi? Yunanistan bu isin daha basinda.