Yunanistan’dan Türkiye’ye karşı yeni hamle

Yunanistan’dan Türkiye’ye karşı yeni hamle

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alması sonrası dünya basınına birçok kez yakarışta bulunan Yunanistan, parasını İsrail’e aktarmaya devam ediyor.

Ekonomik sıkıntı içinde bulunan ve Doğu Akdeniz’de kendince ülkemize kafa tutmaya çalışan Yunanistan, kaynaklarını İsrail silahlarına aktarmaya devam ediyor.

Yunanistan, Ege hava sahasındaki yüksek maliyetli jet uçuşlarından daha çok İHA’lara yöneldi. Yunan ordusu son dönemde insansız olduğu için hem riski az olan hem de gerek maliyet açısından daha ucuz gerekse havada kalış süresi jet uçaklarına göre daha uzun süreli olan İsrail menşeili HERON’larla Türk hava sahasını defaaten ihlal ediyordu.

İsrail’den yine Heron aldılar

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasının ardından dünya basınına serzenişlerde bulunan Yunanistan, mali açıdan zor durumda da olsa parasını silahlara yatırıyor. Yunan hava kuvvetleri 2020’de operasyona hazır halde olacak şekilde, 3 yıllığı 39 milyon euroya İsrail’den 2 adet HERON İHA alımı yapacak. (YeniAkit)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknisyen

Piksel kafa

Yunanın ipini tutanlar üzerimize salarken ne barışından bahsediyorsun Türkiye Caydırıcı oldukça netice almaya başladı artık herkesin anladığı dilden konuşuyoruz sen merak etme…

megapiksel

bizim dis isleri bakanligimiz neden bizim yunanistana bir yanlisimiz onlar yapmadan Olmayacaginin Propagandasini yapmiyor!? neden dostluk koprusu icin ilk adimi biz atmiyoruz? cok mu zor