Yolcular bu uçağı ödüle layık gördü!

Yolcular bu uçağı ödüle layık gördü!

Airbus A380 ilk uçuşundan bu yana geçen on yıllık zaman zarfında hava yolu yolcuları arasında hiç bu kadar popüler olmadı. Bu durum yenilikçi Jetliner’ın ABD Global Traveler yayını tarafından en iyi uçak tipi olarak tanımlanmasıyla kanıtlanmış oldu.

Airbus A380, Global Travellers’ın seyehat meraklısı okuyucuları tarafından Beverly Hills, Kaliforniya ve ABD’de düzenlenen bir törenle sunulan 11. Okuyucu Anketi Ödülleri kapsamında onurlandırıldı. Boeing olmayan bir yolcu uçağının ‘en iyi uçak tipi’ ünvanıyla ünlenmesi dikkat çekti.

8 Aralık’ta ödülü Airbus A380 Başkanı Didier Nasarre kabul etti ve konuşmasında A380 örneğini vererek, yolcu tercihlerinin marka değerini nasıl arttırdığına dikkat çekti.

A380, üç farklı sınıf konfigürasyonunda 525 yolculuk standart bir kapasite sunuyor. Müşteri önerilerini dikkate almanın ve onların konforunu sağlamanın öncelikli amaç olması şirketin hedeflerine katkıda bulunuyor. Son çalışmalara göre, yolcuların yüzde 65’inin bir A380 ile uçmak için ekstra efor sarfettiği  kaydedildi.

Airbus, A380’i yolcuların ne kadar takdir ettiğini biliyordu. Yolcuların bu konuda seslerini duyurabilmeleri için bütün dünyadaki A380 yolcularının geribildirimlerini bir araya getiren ve yayınlayan sosyal platformu, “A380love.com” isimli web sitesini kurdu.

A380love.com sadece yolculara özel olan bir platform değil aynı zamanda havayollarından etkilenen herkes bu platformu kullanabiliyor.

Sonuç olarak A380 marka duyarlılığında ortalama yüzde 40’lık bir artış sağlarken, hava yolu filosunun en popüler uçağı olarak kayda geçti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.