Yılda 9.4 milyon yolcu taşıyordu! Condor, alıcı bekliyor

Yılda 9.4 milyon yolcu taşıyordu! Condor, alıcı bekliyor

 

Thomas Cook’un iflası sonrası Alman hükümeti tarafından kurtarılan Condor, birkaç ay içinde yeniden yapılanmasını tamamlayarak 2020 yılında şirketi satışa hazır hale getirmeyi hedefliyor.

Yolcu sayısı 9.4 milyon, cirosu 1.7 milyar euro

Eylül itibariyle sona eren finansal sonuçlarını açıklayan Condor’un, zor geçen yıla rağmen yolcu sayısını yüzde 6.9 arttırarak 9.4 milyona yükseltmeyi başardı. Şirketin gelirleri ise yüzde 6 artışla 1.7 milyar euro olarak gerçekleşti. Toplam kapasitesi yüzde 4 büyüyen Condor’un doluluk oranı ise yüzde 90’la sabit kaldı. Condor’un operasyon karı bir önceki yıla kıyasla yüzde 32 artarak 57 milyon euro oldu.

Condor CEO’su Ralf Teckentrup, ”Sonuçlar oldukça tatmin edici. Operasyonel olarak sağlıklı ve karlı bir şirketiz. Açıkladığımız ve karlılığımızdaki artış da bunun göstergesi. Bu nedenle Condor, tatil hava yolu işletmeciliğinde pazar payını daha da arttırıyor.” dedi.

‘’Mevcut rezervasyonlar beklentinin üzerinde’’

Condor’un şu anda beklenenden daha iyi bi performans gösterdiğine dikkat çeken Ralf Teckentrup, ”Mevcut rezervasyonlar beklentilerin üzerinde. Bu aynı zamanda, tur operatörlerinin, seyahat acentelerinin ve müşterilerin, şirkete duyduğu güvene dair bir net bir işaret. Thomas Cook Almanya’nın iflasıyla kaybedilen yüzde 15’lik kapasite güçlü bir taleple telafi edildi.” dedi.

Öte taraftan Condor, Thomas Cook sonrası eski kurumsal kimliğine geri döndü. Filodaki uçaklara, şirketin eski logosu giydirildi. Bünyesinde 42 uçak bulunan ve 81 destinasyona uçan Condor, 4 bin 900 personele istihdam sağlıyor.(turizmgüncel)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Yapısalcı Ceyhun

Lufthansa ya da TUI nin bu şirket ile ilgilendiğini duymuştum. Zaten eurowings den sonra Lufthansa low cost bir havayolu kurmak ya da satın almak peşinde diye düşünüyorum. Thomas Cook sonrası Avrupa’da bu alanda büyük boşluk mevcut.