Yeni İstihdam Paketi’nin Ayrıntıları Netleşti

Yeni İstihdam Paketi’nin Ayrıntıları Netleşti

Normalleşme sürecinde Yeni İstihdam Paketi’nin ayrıntıları netleşti. NTV’nin haberine göre covid-19 pandemisi sebebi ile getirilen işten çıkarma yasağı 3 ay daha uzatıldı.

Yeni istihdam paketinin ayrıntıları netleşti

Yapılan düzenleme de;

– Ücretsiz izne çıkarılan işçilere nakit desteği 3 ay daha sürecek.

– Kısa çalışma ödeneği uygulaması model değişikliği ile devam edecek.

– İşverene istihdamı koruması karşılığında teşvik verilmesi gündemde.

 İşten çıkarma yasağı 17 Ekime kadar uzatıldı

Koronavirüs salgınında çalışanların olumsuz etkilenmesini en aza indirmek için 17 Nisan tarihinde firmalara 3 ay boyunca işten çıkarma yasağı getirilmişti. Yasak normalde 17 Temmuz’a kadar devam edecekti. 3 aylık uzatma ile birlikte yasak 17 Ekim’e kadar uzatılmış olacak.

Not: Sefa İnan’ın bu haftaki köşe yazısında işten çıkarma yasağının uzatılacağı iddiası doğrulandı. 8 Haziran 2020 Pazartesi yazmış olduğu köşe yazısı için tıklayabilirsiniz.

Havacılık Haberleri

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bay Şerefsiz
20 gün önce

ne diyordu şerefsiz.5000 kişi atılacak. Şimdi o yazıyı rulo haline getirip münasip bir yerine soksun.

Kısa çalışma yeni model
21 gün önce

Kçö slx

İstihdama devam
21 gün önce

17 Ekime kadar personel çıkartılmaması bile bir avantaj.

Sıkıntı büyük
21 gün önce

Avantaj olabilir devlet bunu işcinin kara kaşi kara gözü için yapmiyor kendisi icin yapiyor isten cikarsa zaten devlet işsizlik maaşi verecek cikarilan kisilere 1 sene boyunca devletin cebinden cikacak yine bu para bu yuzden yasakliyor kisa calisma odenegi veriliyor ve disarda ufak capli cogu isyerlerinin kisa calisma odenegi onaylanmadi ve bunlarda isci cikaramiyor ucretsiz izine cikariliyor ve devlet burdan yine karli işsizlik maasi vermiyor 3 ay ben kendi adima konusuyorum 3 ay cevirdik ettik dişimizi sıktık kredilerimizi erteledik simdi birdahaki aylarda nasil odenecek bu kredi onun derdine dustum benim gibide bir cok insan var

Malesef
21 gün önce

Kredi almanın riski bu. Yoksa 8 milyar insan da bilir kredi almayı. Ben paramı biriktip, sabredip daha sonra daha pahalı almaya katlanıyorum. Kredi almak demek, o an sahip olma imkanınız olmayan şeyi, sanki mevcut geliriniz hep devam edecekmiş gibi cesaret edip almak demek. Düştüğünüz durum için üzgünüm ancak girdiğiniz riskin olumsuz karşılığı bu.

ekip
20 gün önce

personeli çıkartmıyor da ne oluyor. maaş vermiyor, kıdem tazminatını vermiyor, ileride işler açılırsa diye bedavaya işçiyi elinde tutuyor. işler açılmazsa yine ileride işten atar. bu arada çalışanlar belirsizlik içinde, karın tokluğuna, kendilerinden kesilen işsizlik maaşını tüketerrek yaşamaya çalışıyor. işten atılmamak lütuf değildir. işvereni korumak için başka bir yöntem.

tencere tava...
21 gün önce

Zor gunler bitti daha zor gunler basliyor hamdolsun. Bu kadar insanin kendi geliri olcusunde de gideri var. Ne olacak bilmiyorum. Bankaya gidip “ben 3 ay boyunca kisa kredi odeme sistemine gectim” desen gulerler adama. Talih hepimizin yaninda olsun.

Önümüzde ki uç ay 1100tl
20 gün önce

Nolcak bu Ayasofya işi ya?

Model
21 gün önce

Kısa çalışma da model değişikliği bakalım neleri kapsıyor. İyi mi kötü mü göreceğiz

Tavlaci
21 gün önce

Iddiasi dogrulandi nedir ya? Zaten yuzde elli ihtimal olan bir durum. Zar atti, tuttu. Sanki kesin olacak demis gibi yansitmayin. O kadar biliyorsaniz detaylarini da aciklasaniza. Hepsi palavra. Kimlere kaldi gazetecilik. O kadar tarafsizsaniz bunu yayinlarsiniz editor efendi!

Tavlacı'ya
21 gün önce
Reply to  Tavlaci

ya sen nasıl adamsın bilader. Hava-İş sendikası bile uzatma olmayacak diye bilgilendirme yaparken bu yazar uzatılabilir yazmış. Zar mı attı Pul mu attı bilemem. Ara sor istersen.

Doğruya doğru denir.
21 gün önce
Reply to  Tavlaci

Bay tavlacı bu ne kin böyle sağlığına zarar verirsin. Bu işlerde zar atıp tutma olmaz. Bir yerden bilgi almış dersen olabilir. Bu bilgi hava iş sendikasında neden yoktu? Demek ki uyuyorlar.

Tavlacı'ya
21 gün önce
Reply to  Tavlaci

Tecrübe başka bir şey.
Zar palavra atmaya benzemez.
Ali, sen misin yoksa?

27 derece duası Ali
20 gün önce
Reply to  Tavlacı'ya

Aliiii

Git tavla oyna
20 gün önce
Reply to  Tavlaci

Bu tavlacı diğer havacılık haber sayfasından biri değilse bende uzaya giderim

kçö
20 gün önce

yeni kçö modelinin kapsamını da bilen yazabilir mi

TECH
21 gün önce

Kçö model değişikliği yeni model nasıl bir model acaba bakalım ne geliyor

Çok
20 gün önce

Sefa bey kısa çalışmada model değişikliği ile ilgili bir fikriniz varmı geçmiş tecrübelerinizi de göz önüne alirsak